Liga fińska - 12. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - HJK Helsinki 0-2 (0-1)

W pojedynku 12. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 25 czerwca, zespół IFK Mariehamn przegrał z HJK Helsinki 0-2 (0-1). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 1 405 widzów.

12. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-06-25 17:00 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 1405 | Arbiter: M. Gestranius
IFK Mariehamn
HJK Helsinki
0
2
L. Lappalainen 24'
R. Riski 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Jedenastka HJK Helsinki wygrała aż 35 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartką został ukarany Santeri Väänänen, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 24. minucie spotkania, gdy Lassi Lappalainen zdobył pierwszą bramkę. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aristote'a Mbomę z IFK Mariehamn, a w 43. minucie Riku Riskiego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HJK Helsinki.

W 60. minucie Roni Peiponen został zastąpiony przez Rafinhę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Robbie Crawford z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół HJK Helsinki, strzelając kolejnego gola. W 85. minucie wynik ustalił Riku Riski.

Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Riku Riskiego wszedł Kevin Kouassivi-Benissan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie HJK Helsinki utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie trener IFK Mariehamn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Amos Ekhalie, a murawę opuścił Daniel Sjölund. W samej końcówce starcia kartkę dostał Riku Sjöroos z IFK Mariehamn.

W tej samej minucie w zespole HJK Helsinki doszło do zmiany. Erfan Zeneli wszedł za Lassiego Lappalainena. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Faith Obilor
73′ Tarik Hamza
Daniel O'Shaughnessy
62′ Lassi Järvenpää
Roni Peiponen60′
Rick Ketting
Henri Toivomäki
65′ Robbie Crawford
Sebastian Dahlström
Hampus Lönn
Kaan Kairinen
Robin Sid
Lassi Lappalainen  24′ 89′
86′ Daniel Sjölund
Riku Riski  85′ 43′ 86′
38′ Aristote Mboma
Kevin Kouassivi-Benissan86′
86′ Amos Ekhalie
Otto Ollikainen
73′ Keaton Isaksson
Rafael Scapini de Almeida60′
Joel Karlström
Erfan Zeneli89′
62′ 89′ Riku Sjöroos
Marco Antonio Bueno Ontiveros

Zawodnicy IFK Mariehamn obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.