Liga fińska - 12. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - Inter Turku 2-2 (2-0)

W spotkaniu 12. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 31 sierpnia, zespół FC Lahti zremisował z Interem Turku 2-2 (2-0). Mecz na Lahden Stadion obejrzało 1 532 widzów.

E. Mastokangas 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 mecze jedenastka Interu Turku wygrała 25 razy i zanotowała 23 porażki oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Lahti nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył Eemeli Virta.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Rickowi Kettingowi z jedenastki gości. Była to 34. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lahti w 35. minucie spotkania, gdy Jasin-Amin Assehnoun strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Interu Turku wyszła w zmienionym składzie, za Álvara Muñiza, Kevina Kouassiviego-Benissana, Taikiego Kagayamę weszli Aleksi Paananen, Jesper Engström, Elias Mastokangas. Także zespół FC Lahti wyszedł w zmienionym składzie, za Valdrina Rashicę wszedł Mikko Kuningas. W 64. minucie kartkę obejrzał Timo Furuholm z Interu Turku.

W 69. minucie Arttu Hoskonen został zastąpiony przez Juusa Hämäläinena. Trener Interu Turku wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Liliu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Anthony Annan. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. W 71. minucie w drużynie FC Lahti doszło do zmiany. Pyry Lampinen wszedł za Vahida Hambę.

W tej samej minucie trener FC Lahti postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Altin Zeqiri, a murawę opuścił Matti Klinga. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Eemeli Virta, zawodnik FC Lahti.

Bramkarz FC Lahti wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Källman.

Niedługo później Elias Mastokangas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Turku, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie starcia. W doliczonym czasie gry w zespole FC Lahti doszło do zmiany. Arttu Auranen wszedł za Eemelego Virtę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Kevin Kouassivi-Benissan46′
 35′ Jasin-Amin Assehnoun
Anthony Gildas Kofi Annan69′
Akoete Henritse Eninful
Álvaro Muñiz Cegarra46′
71′ Matti Klinga
Connor James Ruane
46′ Valdrin Rashica
Timo Furuholm64′
 27′ 75′ 90′ Eemeli Virta
Taiki Kagayama46′
71′ Vahid Hambo
Benjamin Källman  77′
Joona Tiainen
Onni Sillanpää
90′ Arttu Auranen
Jesper Engström46′
46′ Mikko Kuningas
Juuso Hämäläinen69′
71′ Pyry Lampinen
Noah Nurmi
71′ Altin Zeqiri
Elias Mastokangas46′  89′

Aleksi Paananen46′

Ellinton Antonio Costa Morais69′

Piłkarze FC Lahti otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka FC Lahti w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.