Liga fińska - 12. kolejka Veikkausliiga: FC Honka - Rovaniemen Palloseura 1-0 (0-0)

W pojedynku 12. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 25 czerwca, jedenastka FC Honka wygrała z Roavaniemenem 1-0 (0-0). Mecz na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo obejrzało 1 720 widzów.

12. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-06-25 17:30 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 1720 | Arbiter: D. Antamo
FC Honka
Rovaniemen Palloseura
1
0
L. Silva 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół FC Honka wygrał 13 razy i zanotował cztery porażki oraz pięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie kartkę dostał Atte Sihvonen, piłkarz Roavaniemenu. W 64. minucie Eetu Muinonen został zmieniony przez Tarika Kadę.

Po chwili trener Roavaniemenu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Sergia Llamasa. Na boisko wszedł Tommi Jäntti, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A trener FC Honka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joela Perovuo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Duarte Tammilehto. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 74. minucie Juha Hakola został zmieniony przez Dembę Savage, co miało wzmocnić drużynę FC Honka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sampa Alę na Niklasa Jokelainena.

Jedynego gola z karnego strzelił Luis Silva dla zespołu FC Honka. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Lucas Lingman z Roavaniemenu. W 83. minucie w jedenastce FC Honka doszło do zmiany. Arlind Sejdiu wszedł za Borjasa Martína.

Atte Sihvonen52′
74′ Juha Hakola
Sergio Llamas Pardo70′
74′ Duarte Tammilehto
Eetu Muinonen64′
83′ Borjas Martín González
Sampo Ala79′
 79′ (k.) Luis Saúl Silva López
Tommi Jäntti70′
74′ Joel Perovuo
Tarik Kada64′
Martin Salin
Niklas Jokelainen79′
74′ Demba Savage

83′ Arlind Sejdiu

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Honka żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.