Liga fińska - 11. kolejka Veikkausliiga: Seinajoen - IFK Mariehamn 0-2 (0-0)

15 sierpnia na OmaSP Stadion w Seinäjokiem odbył się pojedynek 11. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Seinajoenu i IFK Mariehamn. Starcie zakończyło się zwycięstwem IFK Mariehamn 2-0. Na stadionie stawiło się 2 401 widzów.

S. Silverholt 83'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka IFK Mariehamn wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna IFK Mariehamn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Seinajoenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Moshtaghowi Yaghoubiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 43. minuta starcia.

W 58. minucie Obed Malolo został zmieniony przez Zakarię Beglarishvilego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole IFK Mariehamn doszło do zmiany. Hampus Lönn wszedł za Daniela Sjölunda.

Trener IFK Mariehamn postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Robina Sida i na pole gry wprowadził napastnika Simona Silverholta, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Seinajoenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Batista, a murawę opuścił Jeremiah Streng.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IFK Mariehamn w 75. minucie spotkania, gdy Aristote Mboma zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 79. minucie w zespole Seinajoenu doszło do zmiany. Daniel Håkans wszedł za Jesse'a Sarajärviego.

Niedługo później Simon Silverholt wywołał eksplozję radości wśród kibiców IFK Mariehamn, strzelając kolejnego gola w 83. minucie meczu. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce IFK Mariehamn doszło do zmiany. Riku Sjöroos wszedł za Aristote'a Mbomę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Gustav Backaliden
58′ Obed Malolo
Robbie Crawford
Denys Oliynyk
Keaton Isaksson
79′ Jesse Sarajärvi
Robin Sid65′
43′ Moshtagh Yaghoubi
Daniel Sjölund65′
70′ Jeremiah Streng
Amos Ekhalie
58′ Zakaria Beglarishvili
Hampus Lönn65′
79′ Daniel Håkans
Riku Sjöroos86′
Maximo Tolonen
Simon Silverholt65′  83′
70′ Matheus dos Santos Batista

Sędzia nie ukarał zawodników IFK Mariehamn żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższy poniedziałek drużyna IFK Mariehamn zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Vaasan Palloseura. Tego samego dnia Rovaniemen Palloseura zagra z zespołem Seinajoenu na jego terenie.