Liga fińska - 11. kolejka Veikkausliiga: KuPS Kuopio - Seinajoen 0-1 (0-1)

W spotkaniu 11. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 2 czerwca, drużyna Kupsu Kuopio przegrała z Seinajoenem 0-1 (0-1). Mecz na Savon Sanomat Areena obejrzało 1 890 widzów.

11. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-06-02 17:30 | Stadion: Savon Sanomat Areena | Widzów: 1890 | Arbiter: V. Nevalainen
Kuopion Palloseura
Seinäjoen Jalkapallokerho
0
1
D. Oliynyk 40'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Reuben Ayarna został zastąpiony przez Jere'a Hiltunena.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Denys Oliynyk dla jedenastki Seinajoenu. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Seinajoenu.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Serge'a Atakayiego z Seinajoenu, a w 65. minucie Babacara Diallę z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Obed Malolo został zmieniony przez Jude'a Arthura, a za Serge'a Atakayiego wszedł na boisko Jesse Sarajärvi, co miało wzmocnić zespół Seinajoenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kalle'a Taimiego na Luca Tabiego.

Trener Kupsu Kuopio postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Tommiego Jyry'ego i na pole gry wprowadził napastnika Arttu Heinonena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Seinajoenu postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Denysa Oliynyka wszedł Joel Mero, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Seinajoenu utrzymać prowadzenie. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany José Nadson, piłkarz gości.

Mihkel Aksalu
65′ Babacar Diallo
José Nadson Ferreira90′
Luis Carlos Murillo
Didier Boris Kadio
Vinko Soldo
Joona Lautamaja
74′ Kalle Taimi
Joonas Sundman
8′ Reuben Ayarna
Obed Malolo63′
86′ Tommi Jyry
Joel Mero88′
74′ Luc Landry Tabi Manga
Ville Tikkanen
8′ Jere Hiltunen
Jude Ekow Arthur63′
86′ Arttu Heinonen
Jesse Sarajärvi79′
Eetu Pellikka
Maximo Tolonen
Eetu Rissanen
Matheus dos Santos Batista

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Kupsu Kuopio obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.