Reklama

Reklama

Liga fińska - 10. kolejka Veikkausliiga: Inter Turku - Tampereen Ilves 2-3 (2-2)

W pojedynku 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 31 maja, drużyna Interu Turku przegrała z Tampereenem 2-3 (2-2). Mecz na Veritas Stadion obejrzało 3 607 widzów.

W  pojedynku 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 31 maja, drużyna Interu Turku przegrała  z Tampereenem  2-3 (2-2). Mecz na Veritas Stadion obejrzało 3 607 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań drużyna Interu Turku wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Tampereenu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Tiemenko Fotana. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tampereenu w 10. minucie spotkania, gdy Tatu Miettunen zdobył drugą bramkę.

Reklama

Niedługo później Timo Furuholm wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Turku, strzelając gola w 19. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Daanowi Klinkenbergowi z Interu Turku. Była to 31. minuta starcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Interu Turku przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Niilo Mäenpää.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Na drugą połowę drużyna Interu Turku wyszła w zmienionym składzie, za Niila Mäenpäę wszedł Daniel Kamy. W 62. minucie Tiemenko Fotana został zastąpiony przez Emile'a Tendenga.

W 65. minucie kartkę dostał Miro Tenho z jedenastki gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ilari Mettälä.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

Zespół Interu Turku zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Tampereenu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Drużyny będą miały 16-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 16 czerwca drużyna Interu Turku rozegra kolejny mecz w Seinäjokiem. Jej przeciwnikiem będzie Kokkolan Pallo-Veikot. Natomiast 25 czerwca Kokkolan Pallo-Veikot zagra z jedenastką Tampereenu na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL