Liga fińska - 10. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - Vaasan Palloseura 1-0 (1-0)

W starciu 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 26 maja, zespół IFK Mariehamn wygrał z Vaasanem 1-0 (1-0). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 985 widzów.

10. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-05-26 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 985 | Arbiter: J. Hyytiä
IFK Mariehamn
Vaasan Palloseura
1
0
K. Isaksson 1'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań jedenastka IFK Mariehamn wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie Keaton Isaksson dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu IFK Mariehamn.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom IFK Mariehamn: Danielowi Sjölundowi w 54. i Aristote'owi Mbomie w 56. minucie. W 68. minucie Alain Ebwelle zastąpił Samu Alankę.

Chwilę później trener IFK Mariehamn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Aristote'a Mbomę. Na boisko wszedł Simon Silverholt, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie Keaton Isaksson został zmieniony przez Amosa Ekhaliego, co miało wzmocnić jedenastkę IFK Mariehamn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jerry'ego Voutilainena na Aatu Laatikainena. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vaasan: Sebastianowi Strandvallowi w 84. i Marttiemu Haukioi w 87. minucie.

Hindrek Ojamaa
 1′ 79′ Keaton Isaksson
Alain Richard Ebwelle68′
Hampus Lönn
Sebastian Strandvall84′
Robin Sid
Jerry Voutilainen81′
54′ Daniel Sjölund
Steven Morrissey
56′ 72′ Aristote Mboma
Momodou Sarr
Marc Nordqvist
Mika Kaarre
Petter Hemming
Hampus Holmgren
79′ Amos Ekhalie
Aatu Laatikainen81′
Joel Karlström
Fabrice Ngarura Gatambiye
Riku Sjöroos
Samu Alanko68′
72′ Simon Silverholt

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna Vaasanu w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższy piątek zespół Vaasanu rozegra kolejny mecz w Helsinkach. Jego przeciwnikiem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Natomiast 2 czerwca FC Lahti zagra z drużyną IFK Mariehamn na jej terenie.