Liga fińska - 10. kolejka Veikkausliiga: HJK Helsinki - Kokkolan Pallo-Veikot 3-1 (2-0)

26 maja na Telia 5G -areena odbyło się starcie 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Kokkolanu Pallo-Veikot. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 3-1. Pojedynek obejrzało 3 252 widzów.

H. Helmke 76'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki HJK Helsinki.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Simowi Roiże z Kokkolanu Pallo-Veikot.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 19. minucie spotkania, gdy Uwa Elderson zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Kokkolanu Pallo-Veikot ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie wynik na 2-0 podwyższył Riku Riski.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kokkolanu Pallo-Veikot wyszła w zmienionym składzie, za Juhaniego Pikkarainena wszedł Juri Kinnunen. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kokkolan Pallo-Veikot: Harriemu Heiermannowi w 52. i Isaacowi Shaze'owi w 61. minucie.

W 67. minucie Riku Riski został zmieniony przez Joonasa Vahterę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ivan Tarasov, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivana Tarasova wszedł Rafinha, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Piłkarze Kokkolanu Pallo-Veikot w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie gola kontaktowego strzelił Hendrik Helmke.

W 77. minucie w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Harmeet Singh wszedł za Kaana Kairinena.

Prawie natychmiast Rafinha wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Miloš Josimov
 19′ Uwa Elderson
Maksim Gussev
77′ Kaan Kairinen
Harri Heiermann52′
Lassi Lappalainen
Hendrik Helmke  76′
 23′ 67′ Riku Riski
Sebastian Mannström
72′ 74′ Ivan Tarasov
Juri Kinnunen46′
74′  80′ Rafael Scapini de Almeida
Benno Hanslian
Valtteri Vesiaho
Joni Mäkelä
77′ Harmeet Singh
Adam Vidjeskog
67′ Joonas Vahtera
Yessy Ferley Mena Palacios

Zespół HJK Helsinki był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom HJK Helsinki, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka HJK Helsinki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.