Liga fińska - 10. kolejka Veikkausliiga: FC Honka - FC Lahti 2-0 (1-0)

W starciu 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 27 maja, jedenastka FC Honka zwyciężyła z FC Lahti 2-0 (1-0). Mecz na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo obejrzało 1 431 widzów.

10. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-05-27 17:30 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 1431 | Arbiter: M. Gestranius
FC Honka
FC Lahti
2
0
L. Silva 7'
M. Viitikko 65' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół FC Honka wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Honka w siódmej minucie spotkania, gdy Luis Silva zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jean Coubronne z FC Lahti. Była to 26. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Honka.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Teemu Penninkangasa, zawodnika FC Lahti. W 56. minucie Teemu Penninkangas został zmieniony przez Jasina-Amina Assehnouna.

Kibice FC Lahti nie mogli już doczekać się wprowadzenia Teemu Jänttiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Matti Klinga. W 62. minucie w drużynie FC Honka doszło do zmiany. Joel Perovuo wszedł za Luisa Silvę. Chwilę później trener FC Honka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Demba Savage, a murawę opuścił Lucas Kaufmann.

W tej samej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Lahti Mikko Viitikko. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dembę Savage z FC Honka, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Gaëla Etocka z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Eemeli Virta został zmieniony przez Pekkę Lagerbloma, co miało wzmocnić zespół FC Lahti. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikka Sumusalę na Joonę Rahikkę w 90. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Teemu Penninkangas48′ 56′
90′ Mikko Sumusalo
Jani Tanska
Juha Hakola
Mikko Viitikko 65′ (samob.)
Javi Hervas
. Josu
65′ Lucas Paz Kaufmann
Matti Klinga56′
Duarte Tammilehto
Eemeli Virta78′
Borjas Martín González
Gaël Junior Etock90′
 7′ 62′ Luis Saúl Silva López
Erik Törnros
Rasmus Leislahti
Joona Tiainen
90′ Joona Rahikka
Jasin-Amin Assehnoun56′
62′ Joel Perovuo
Teemu Jäntti56′
Abel Miguel Suárez Torres
Pekka Lagerblom78′
65′ 74′ Demba Savage
Drilon Shala
Arlind Sejdiu
Tomi Kult

Ville Salmikivi

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Honka, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.