Liga fińska - 1. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - HJK Helsinki 0-4 (0-2)

1 lipca na Lahden Stadion odbył się mecz 1. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Lahti i HJK Helsinki. Starcie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 4-0. Spotkanie obejrzało 1 928 widzów.

1. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-07-01 17:30 | Stadion: Lahden Stadion | Widzów: 1928 | Arbiter: M. Al Emara
Roope Riski 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 65 razy. Zespół HJK Helsinki wygrał aż 34 razy, zremisował 15, a przegrał tylko 16.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Murilla z HJK Helsinki, a w 22. minucie Jeana Coubronne'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 34. minucie spotkania, gdy Rasmus Schüller zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka FC Lahti ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Lingman.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Valdrin Rashica, zawodnik FC Lahti.

Na drugą połowę zespół FC Lahti wyszedł w zmienionym składzie, za Valdrina Rashicę wszedł Dimitry Imbongo. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Mikkowi Kuningasowi z FC Lahti. Była to 57. minuta pojedynku.

W 61. minucie Ferhan Hasani został zmieniony przez Santeriego Väänänena. W tej samej minucie w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Roope Riski wszedł za Tima Vayrynena.

W 64. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Lahti Teemu Jäntti. W 66. minucie Teemu Jäntti został zmieniony przez Kariego Arkivuo, co miało wzmocnić zespół FC Lahti. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Lingmana na Davida Brownego w 78. minucie oraz Riku Riskiego na Joonasa Vahterę w tej samej minucie.

Niedługo później Roope Riski wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie starcia. W 83. minucie Vahid Hambo został zmieniony przez Pyrego Lampinena, a za Mattiego Klingę wszedł na boisko Arttu Auranen, co miało wzmocnić drużynę FC Lahti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Murilla na Henriego Toivomäkiego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Antonio Reguero Chapinal
22′ Jean Christophe Coubronne
Ferhan Hasani61′
64′ (samob.) 66′ Teemu Jäntti
Lucas Lingman  36′ 78′
90′ Matti Klinga
Riku Riski78′
57′ Mikko Kuningas
Rasmus Schüller  34′
39′ 46′ Valdrin Rashica
Atomu Tanaka
83′ Vahid Hambo
Tim Vayrynen61′
Joona Tiainen
Jakob Tånnander
66′ Kari Arkivuo
Kalle Katz
90′ Arttu Auranen
Henri Toivomäki84′
83′ Pyry Lampinen
Joonas Vahtera78′
Eemeli Virta
Santeri Väänänen61′
46′ Dimitry Imbongo Boele
David Eric Browne78′

Roope Riski61′  78′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom HJK Helsinki pokazał jedną.

Jedenastka FC Lahti w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.