KuPS Kuopio - Idrottsföreningen 0-0. Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga

W meczu 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 26 września, drużyna KuPSu Kuopio zremisowała z Idrottsföreningenem 0-0. Mecz na Väre Areena obejrzało 2 911 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-26 17:30 | Stadion: Väre Areena | Widzów: 2911 | Arbiter: Oskari Hämäläinen
Kuopion Palloseura
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka KuPSu Kuopio wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Idrottsföreningenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny KuPSu Kuopio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na murawie, jak to często zdarzało się KuPSowi Kuopio w tym sezonie, pojawił się Daniel Carrillo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 37. minucie Henry'ego Uzochokwu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Urho Nissilä z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Arttu Heinonen został zmieniony przez Aniekpena Udoha. Po chwili trener Idrottsföreningenu postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juanana Entrenę wszedł Macario Hing-Glover, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Idrottsföreningenu utrzymać remis.

W 83. minucie arbiter pokazał kartkę Janiemu Backmanowi, piłkarzowi gości. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie KuPSu Kuopio doszło do zmiany. Tommi Jyry wszedł za Tima Vayrynena.

Jake Dunwoody
37′ Henry Uzochokwu Onuorah
Juan Antonio Entrena Gálvez66′
39′ Urho Nissilä
Moshtagh Yaghoubi
59′ Arttu Heinonen
Mosawer Ahadi
84′ Tim Vayrynen
Kaiansu Kei Kamara
Miika Töyräs
Markus Uusitalo
Felipe Aspegren
Macario Hing-Glover66′
37′ Daniel José Carrillo Montilla
Jean Mabinda
MacDonald Ngwa Niba
Jukka Halme
Iiro Järvinen
Aatu Kujanpää
84′ Tommi Jyry

59′ Aniekpeno Udoh

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Idrottsföreningenu w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

Już w najbliższy czwartek drużyna Idrottsföreningenu zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Haka Valkeakoski.