Kuopion Palloseura - IFK Mariehamn 2-0 (2-0). Liga fińska - 7. kolejka Veikkausliiga

14 maja na Savon Sanomat Areena odbył się pojedynek 7. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami KuPSu Kuopio i IFK Mariehamn. Starcie zakończyło się zwycięstwem KuPSu Kuopio 2-0. Spotkanie obejrzało 650 widzów.

S. Haarala 39'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka KuPSu Kuopio wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Od pierwszych minut zespół IFK Mariehamn zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny KuPSu Kuopio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie za Robina Buwaldę wszedł Melvin Kahnberg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KuPSu Kuopio w 35. minucie spotkania, gdy Henri Toivomäki zdobył pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Santeri Haarala wywołał eksplozję radości wśród kibiców KuPSu Kuopio, strzelając kolejnego gola w 39. minucie meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Między 58. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze KuPSu Kuopio: Santeri Haarala, Arttu Heinonen, Urho Nissilä, Taneli Hämäläinen, na ich miejsce weszli: Aniekpeno Udoh, Axel Vidjeskog, Tommi Jyry, MacDonald Ngwa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mohammeda Abubakariego, Eliasa Mastokangasa, Joela Mattssona zajęli: Yanga Baliso, Chibuike Igboananike, Oscar Wiklöf.

Robin Buwalda28′
76′ Taneli Hämäläinen
Alan Henrique Ferreira Bastos Soares
 35′ Henri Toivomäki
Joel Mattsson80′
76′ Urho Nissilä
Niilo Mäenpää
Anton Popovits
Calle Svensson
 39′ 61′ Santeri Haarala
Emile Paul Tendeng
58′ 67′ Arttu Heinonen
Muhamed Tehe Olawale86′
Johannes Kreidl
Marc Nordqvist
76′ MacDonald Ngwa Niba
Melvin Kahnberg28′
Iiro Järvinen
Mikko Sumusalo
76′ Tommi Jyry
Yanga Baliso74′
Usman Sale
Oscar Wiklöf80′
67′ Axel Vidjeskog
Chibuike Kennedy Igboananike80′
61′ 81′ Aniekpeno Udoh
Elia Hagström

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.

22 maja zespół KuPSu Kuopio będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Tampereen Ilves. Natomiast 23 maja Haka Valkeakoski zagra z zespołem IFK Mariehamn na jego terenie.