Kuopion Palloseura - HJK Helsinki 0-0. Liga fińska - 5. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 5. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 2 maja, drużyna KuPSu Kuopio zremisowała z HJK Helsinki 0-0. Starcie odbyło się na Savon Sanomat Areena.

5. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-05-02 17:30 | Stadion: Väre Areena | Arbiter: Mohammad Al Emara
Kuopion Palloseura
HJK Helsinki
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań jedenastka HJK Helsinki wygrała 28 razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela O'Shaughnessy'ego z HJK Helsinki, a w 29. minucie Antona Popovitsa z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka HJK Helsinki wyszła w zmienionym składzie, za Atomu Tanakę wszedł Riku Riski. W 47. minucie kartkę otrzymał Bubacar Djaló z HJK Helsinki.

W 50. minucie Bubacar Djaló zastąpił Mattiego Peltolę. W 57. minucie kartką został ukarany Miro Tenho, piłkarz HJK Helsinki. W 65. minucie w drużynie HJK Helsinki doszło do zmiany. Luis Murillo wszedł za Dylana Murnane'a.

Chwilę później trener KuPSu Kuopio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Axela Vidjeskoga. Na boisko wszedł Jordan Sebban, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce KuPSu Kuopio doszło do zmiany. Usman Sale wszedł za Urhę Nissilę. Trener HJK Helsinki postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Filipa Valenčiča i na pole gry wprowadził napastnika Luísa Henriquego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole HJK Helsinki doszło do zmiany. Casper Terho wszedł za Davida Brownego.

Lucas Lingman
70′ Urho Nissilä
Filip Valenčič78′
29′ Anton Popovits
David Eric Browne78′
66′ Axel Vidjeskog
Matti Peltola50′
70′ Usman Sale
Casper Terho78′
66′ Jordan Sebban
Luís Henrique Farinhas Taffner78′
Aniekpeno Udoh
Riku Riski46′

Zawodnicy KuPSu Kuopio dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna KuPSu Kuopio w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

11 maja zespół HJK Helsinki zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Tampereen Ilves. Tego samego dnia FC Lahti będzie gościć jedenastkę KuPSu Kuopio.