Kuopion Palloseura - Football Club Honka Espoo 1-1 (1-0). Liga - 17. kolejka

7 sierpnia na Savon Sanomat Areena w Kuopio odbył się pojedynek 17. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami KuPSu i Honki. Mecz zakończył się remisem 1-1.

7 sierpnia  na Savon Sanomat Areena w Kuopio odbył się pojedynek  17. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami KuPSu  i Honki. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka KuPSu wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tim Vayrynen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KuPSu w 19. minucie spotkania, gdy Axel Vidjeskog strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KuPSu.

W 55. minucie za Axela Vidjeskoga wszedł Gabriel Bispo.

Zespół Honki wyrównał wynik meczu. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Agon Sadiku.

Między 60. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom KuPSu i dwie drużynie przeciwnej. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze Honki: Drazen Bagaric, Lucas Kaufmann, a na ich miejsce weszli Agon Sadiku, Edmund Arko-Mensah. Trener KuPSu postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Tima Vayrynena i na pole gry wprowadził napastnika Santeriego Haaralę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Honki doszło do zmiany. Otso Koskinen wszedł za Floriana Krebsa. W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Drazenowi Bagaricowi z drużyny Honki. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom KuPSu, a piłkarzom Honki pokazał trzy.

Zespół KuPSu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Honki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.