Kuopion Palloseura - AC Oulu 2-1 (0-1). Liga - 12. kolejka

W pojedynku 12. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 22 czerwca, drużyna KuPSu zwyciężyła z AC Oulu 2-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Savon Sanomat Areena w Kuopio.

W  pojedynku 12. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 22 czerwca, drużyna KuPSu zwyciężyła  z AC Oulu  2-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Savon Sanomat Areena w Kuopio.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna KuPSu wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AC Oulu otworzyli wynik. W 24. minucie Magnus Breitenmoser dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AC Oulu.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Paulowi Ricardowi, zawodnikowi KuPSu. W 53. minucie za Moshtagha Yaghoubiego wszedł Marius Konkkola.

Zespół KuPSu otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gabriel Bispo.

Chwilę później trener KuPSu postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Tallesa wszedł Saku Savolainen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce KuPSu utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce KuPSu udało się strzelić gola i wygrać. W 60. minucie kartkę dostał Magnus Breitenmoser z zespołu AC Oulu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę KuPSu przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił Tim Vayrynen.

W 62. minucie kartkę obejrzał Rafinha z AC Oulu. W 74. minucie Niklas Jokelainen został zmieniony przez Samuela Jra, co miało wzmocnić jedenastkę AC Oulu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Janisa Ikaunieksa na Sebastiana Dahlstroma. Trener AC Oulu postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Magnusa Breitenmosera i na pole gry wprowadził napastnika Aapa Heikkilę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jedenastka KuPSu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom KuPSu, natomiast zawodnikom AC Oulu przyznał dwie.

Drużyna KuPSu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka AC Oulu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.