Kotkan Työväen Palloilijat - Idrottsföreningen 0-2 (0-1). Liga fińska - 10. kolejka Veikkausliiga

10 czerwca na Arto Tolsa Areena odbył się pojedynek 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Kotkanu Työväen Palloilijat i Idrottsföreningenu. Mecz zakończył się zwycięstwem Idrottsföreningenu 2-0. Na stadionie stawiło się 2 511 widzów.

10. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-06-10 17:30 | Stadion: Arto Tolsa Areena | Widzów: 2511 | Arbiter: Jari Järvinen
Kotkan Työväen Palloilijat
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
0
2
J. Ali 34'
Pipe Sáez 55'

Od pierwszych minut drużyna Idrottsföreningenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Kotkanu Työväen Palloilijat była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Idrottsföreningenu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Jusif Ali.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Idrottsföreningenu.

W 51. minucie kartką został ukarany Juanan Entrena, zawodnik Idrottsföreningenu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Idrottsföreningenu, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik ustalił Pipe Sáez.

W 61. minucie Alain Ebwelle został zastąpiony przez Matiasa Lindforsa. W tej samej minucie trener Kotkanu Työväen Palloilijat postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Anttiego Mäkijärviego. Na boisko wszedł Aleksi Tarvonen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 63. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kotkanu Työväen Palloilijat: Fran Álvarez, Asier Arranz, David Ramadingaye, na ich miejsce weszli: Matias Paavola, Johannes Laaksonen, Niklas Leinonen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juanana Entreny, Jusifa Alego, Keatona Isakssona zajęli: Aatu Kujanpää, Mosawer Ahadi, Tiquinho.

W 83. minucie kartkę dostał Pierre-Daniel N'Guinda z Kotkanu Työväen Palloilijat. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Calum Ward
81′ Francisco Javier Álvarez Ferrer
Aldayr Hernández Basanta
83′ Pierre-Daniel N'Guinda N'Diffon
Jake Dunwoody
87′ Asier Arranz Martín
Juan Antonio Entrena Gálvez51′ 63′
61′ Alain Richard Ebwelle
Keaton Isaksson85′
87′ David Ramadingaye
Sakari Mattila
Anton Eerola
Tino Palmasto
61′ Antti Mäkijärvi
Moshtagh Yaghoubi
Pyry Piirainen
Markus Uusitalo
81′ Matias Paavola
Jani Backman
Paavo Voutilainen
Jukka Halme
87′ Johannes Laaksonen
Aatu Kujanpää63′
87′ Niklas Leinonen
Mosawer Ahadi79′
61′ Matias Lindfors
Erikson Carlos Batista dos Santos85′
61′ Aleksi Tarvonen
Jeremiah Streng

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Idrottsföreningenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Idrottsföreningenu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Honka. Tego samego dnia AC Oulu zagra z zespołem Kotkanu Työväen Palloilijat na jego terenie.