Kotkan Työväen Palloilijat - Haka Valkeakoski 2-4 (0-3). Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 27 października, drużyna Kotkanu Työväen Palloilijat przegrała z Haka Valkeakoskim 2-4 (0-3). Mecz na Arto Tolsa Areena obejrzało 575 widzów.

4. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-10-27 17:30 | Stadion: Arto Tolsa Areena | Widzów: 575 | Arbiter: Dennis Antamo
L. de Lucas 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Haka Valkeakoskiego wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Haka Valkeakoskiego zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Kotkanu Työväen Palloilijat była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Haka Valkeakoskiego otworzyli wynik. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Alexandar Vucenovic.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Niklasa Friberga z Haka Valkeakoskiego, a w 39. minucie Matiasa Lindforsa z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Haka Valkeakoskiego, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Salomo Ojala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haka Valkeakoskiego w 45. minucie spotkania, gdy Oiva Laaksonen zdobył z karnego trzecią bramkę.

Trener Kotkanu Työväen Palloilijat postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Thomas Agyiri, a murawę opuścił Matias Lindfors.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 55. minucie pierwszego gola dla jedenastki Kotkanu Työväen Palloilijat strzelił Antti Mäkijärvi.

W 59. minucie za Niklasa Leinonena wszedł Asier Arranz. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Maximus Tainio, Jacob Bushue, a na ich miejsce weszli Janne-Pekka Laine, Donaldo Açka.

Niedługo później Ian Garret wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kotkanu Työväen Palloilijat, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. W 69. minucie w drużynie Kotkanu Työväen Palloilijat doszło do zmiany. Juan Esnáider wszedł za Matiasa Tamminena.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Seth Saarinen z Haka Valkeakoskiego. Trener Haka Valkeakoskiego wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tina Purmego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Alexandar Vucenovic. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Haka Valkeakoskiego: Andrija Bošnjak, Jami Kyöstilä, a na ich miejsce weszli Salomo Ojala, Oiva Laaksonen.

W 85. minucie sędzia ukarał kartką Michaela Ogungbaro, zawodnika Kotkanu Työväen Palloilijat.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haka Valkeakoskiego w 86. minucie spotkania, gdy Luiyi de Lucas strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Kotkanu Työväen Palloilijat doszło do zmiany. Anttoni Huttunen wszedł za Anttiego Mäkijärviego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-4.

Mika Hilander
85′ Michael Olusoji Ogungbaro
Luiyi Ramón de Lucas Pérez  86′ (k.)
Matias Paavola
Niklas Friberg37′
Paavo Voutilainen
Henri Malundama
 68′ Ian Garret
Seth Saarinen70′
59′ Niklas Leinonen
Donaldo Açka64′
39′ 46′ Matias Lindfors
Janne-Pekka Laine64′
David Ramadingaye
Oiva Laaksonen  45′ (k.) 79′
Rico Finnäs
Salomo Ojala  41′ 79′
 55′ 88′ Antti Mäkijärvi
Logan Tipene Rogerson
69′ Matias Tamminen
Alexandar Vucenovic  35′ 71′
Anton Lepola
Aatu Hakala
46′ Thomas Agyiri
Jami Kyöstilä79′
59′ Asier Arranz Martín
Jacob Bushue64′
Alain Richard Ebwelle
Tino Purme71′
88′ Anttoni Huttunen
Maximus Tainio64′
Erikson Carlos Batista dos Santos
Andrija Bošnjak79′
69′ Juan Esnáider Ruiz
Ishmael Yartey

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Kotkanu Työväen Palloilijat w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół Kotkanu Työväen Palloilijat w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Haka Valkeakoskiego zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie IFK Mariehamn. Tego samego dnia AC Oulu będzie gościć jedenastkę Kotkanu Työväen Palloilijat.