Kotkan Työväen Palloilijat - FC Honka 1-3 (0-2). Liga fińska - 6. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 6. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 7 maja, jedenastka Kotkanu Työväen Palloilijat przegrała z FC Honka 1-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Arto Tolsa Areena.

Lucas Kaufmann 38'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Demba Savage wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Honka , strzelając gola w siódmej minucie meczu.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Honka, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie wynik na 0-2 podwyższył Lucas Kaufmann.

Drugą połowę zespół FC Honka rozpoczął w zmienionym składzie, za Tapia Heikkilę wszedł Konsta Rasimus. W 54. minucie Johannes Laaksonen został zmieniony przez Antona Eerolę.

W tej samej minucie w jedenastce Kotkanu Työväen Palloilijat doszło do zmiany. Aleksi Tarvonen wszedł za Matiasa Tamminena.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 w 59. minucie zdobył Anton Eerola.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Demba Savage z FC Honka. W 66. minucie w drużynie Kotkanu Työväen Palloilijat doszło do zmiany. David Ramadingaye wszedł za Niklasa Leinonena.

Chwilę później trener FC Honka postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Niklasa Pyyhtię. Na boisko wszedł Otso Koskinen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Henri Aalto
81′ Pierre-Daniel N'Guinda N'Diffon
Lucas Paz Kaufmann  38′ 76′
54′ Johannes Laaksonen
Niklas Pyyhtiä67′
66′ Niklas Leinonen
Demba Savage  7′, 63′
Matias Lindfors
Duarte Tammilehto
54′ Matias Tamminen
Rui Manuel Muati Modesto87′
66′ David Ramadingaye
Konsta Rasimus46′
54′  59′ Anton Eerola
Otso Koskinen67′
81′ Antti Mäkijärvi
Niilo Saarikivi76′
54′ Aleksi Tarvonen
Jean-Marie Dongou76′

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka FC Honka w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

14 maja zespół FC Honka będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Inter Turku. Tego samego dnia Haka Valkeakoski będzie gościć jedenastkę Kotkanu Työväen Palloilijat.