Inter Turku - IFK Mariehamn 3-0 (1-0). Liga fińska - 11. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 11. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 10 czerwca, zespół Interu Turku wygrał z IFK Mariehamn 3-0 (1-0). Mecz na Veritas Stadion obejrzało 1 283 widzów.

11. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-06-10 17:00 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 1283 | Arbiter: Mohammad Al Emara
T. Furuholm 66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka Interu Turku wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Frankline Okoye zastąpił Robina Buwaldę.

Niedługo później trener Interu Turku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 20. minucie na plac gry wszedł Matias Ojala, a murawę opuścił Agustín Pastoriza. Matias Ojala spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Turku w 25. minucie spotkania, gdy Matias Ojala strzelił pierwszego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Interu Turku doszło do zmiany. Rick Ketting wszedł za Jespera Engströma.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Interu Turku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 55. minucie spotkania, gdy Martti Haukioja zdobył z karnego drugą bramkę. W 58. minucie arbiter pokazał kartki Aleksiemu Paananenowi, Marttiemu Haukioi z Interu Turku.

Niedługo później Timo Furuholm wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Turku, strzelając kolejnego gola w 66. minucie meczu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Calle Svensson z jedenastki gości. Chwilę później trener IFK Mariehamn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Emile'a Tendenga. Na boisko wszedł Yanga Baliso, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy IFK Mariehamn: Chibuike Igboananike, Alan Henrique, Niilo Mäenpää, na ich miejsce weszli: Vahid Hambo, Jimmi Bruhn, Oscar Wiklöf. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksiego Paananena, Arttu Hoskonena zajęli: Ryan Mahuta, Noah Nurmi.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Arttu Hoskonena z Interu Turku, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Yangę Baliso z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Oskari Forsman
44′ Jesper Engström
Alan Henrique Ferreira Bastos Soares81′
 55′ (k.) 58′ Martti Haukioja
Jiri Nissinen
78′ 81′ Arttu Hoskonen
Frankline Okoye Chinacherem7′
Lassi Järvenpää
Mohammed Abubakari
58′ 81′ Aleksi Paananen
Joel Mattsson
Alejandro Sanz Sainz
Niilo Mäenpää81′
 66′ Timo Furuholm
Calle Svensson71′
Taiki Kagayama
Emile Paul Tendeng72′
Benjamin Källman
Chibuike Kennedy Igboananike72′
20′ Agustín Emanuel Pastoriza Cacabelos
Muhamed Tehe Olawale
Aati Marttinen
Marc Nordqvist
44′ Rick Ketting
Johan Sundman
81′ Noah Nurmi
Jimmi Bruhn81′
Mohammed Bakkar
Robin Buwalda7′
81′ Ryan Mahuta
Yanga Baliso72′ 90′
20′  25′ Matias Petteri Ojala
Oscar Wiklöf81′
Jasper Yrjas
Vahid Hambo72′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Interu Turku, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna IFK Mariehamn wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższy poniedziałek jedenastka IFK Mariehamn rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie HJK Helsinki. Tego samego dnia Kuopion Palloseura będzie gościć drużynę Interu Turku.