Inter Turku - Haka Valkeakoski 2-1 (1-1). Liga fińska - 6. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 6. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 9 maja, zespół Interu Turku wygrał z Haka Valkeakoskim 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Veritas Stadion.

E. Auvinen 30'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań jedenastka Interu Turku wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Interu Turku otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Benjamin Källman.

W dziewiątej minucie kartkę dostał Samuel Chidi, piłkarz gości.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, zespół Haka Valkeakoskiego doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Eero-Matti Auvinen. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Noah Nurmi z drużyny gospodarzy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Haka Valkeakoskiego postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Samuela Chidiego wszedł Jami Kyöstilä, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W 65. minucie Janne-Pekka Laine został zastąpiony przez Husseina Mohameda.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Juusowi Hämäläinenowi, zawodnikowi Interu Turku. Po chwili trener Interu Turku postanowił wzmocnić formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Noah Nurmiego. Na boisko wszedł Arttu Hoskonen, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 73. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Interu Turku: Juho Hyvärinen, Aleksi Paananen, Juuso Hämäläinen, na ich miejsce weszli: Lassi Järvenpää, Matias Ojala, Jesper Engström. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrii Bošnjaka, Maximusa Tainia zajęli: Jesse Huhtala, Tino Purme.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Maximusowi Tainiowi z Haka Valkeakoskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 90. minucie spotkania, gdy Jesper Engström strzelił drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Eero-Matti Auvinen  30′
67′ 86′ Juuso Hämäläinen
Luiyi Ramón de Lucas Pérez
73′ Juho Hyvärinen
Niklas Friberg
Rick Ketting
Henri Malundama
41′ 73′ Noah Nurmi
Jacob Bushue
Anthony Gildas Kofi Annan
Janne-Pekka Laine65′
83′ Aleksi Paananen
Maximus Tainio77′ 89′
Timo Furuholm
Andrija Bošnjak79′
Taiki Kagayama
Samuel Chidi9′ 64′
 7′ Benjamin Källman
Ishmael Yartey
Aati Marttinen
Aatu Hakala
86′  90′ Jesper Engström
Jami Kyöstilä64′
73′ Arttu Hoskonen
Seth Saarinen
73′ Lassi Järvenpää
Hussein Mohamed65′
Ryan Mahuta
Tino Purme89′
83′ Matias Petteri Ojala
Jesse Huhtala79′
Jasper Yrjas
Salomo Ojala

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Haka Valkeakoskiego otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Haka Valkeakoskiego rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Kotkan Työväen Palloilijat. Tego samego dnia FC Honka będzie rywalem zespołu Interu Turku w meczu, który odbędzie się w Espoo.