Inter Turku - AC Oulu 4-0 (3-0). Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 22 września, zespół Interu Turku wysoko wygrał z AC Oulu 4-0 (3-0). Mecz na Veritas Stadion obejrzało 1 504 widzów.

4. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-22 17:30 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 1504 | Arbiter: Mattias Gestranius
B. Källman 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka AC Oulu wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jani Forsell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Turku , zdobywając bramkę w 19. minucie spotkania.

Zespół AC Oulu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie celnym strzałem popisał się Matias Ojala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 45. minucie spotkania, gdy Timo Furuholm zdobył trzecią bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drugą połowę jedenastka AC Oulu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Anselmiego Nurmelę, Samu Alankę, Aapa Heikkilę weszli Lassi Nurmos, Sergey Eremenko, Dennis Salanović. Także w zespole Interu Turku w czasie przerwy zaszły zmiany, za Kaka Sanza wszedł Anthony Annan.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 60. minucie spotkania, gdy Benjamin Källman strzelił czwartego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Trener AC Oulu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikolasa Sairę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Magnus Breitenmoser. W 72. minucie za Miikę Koskelę wszedł Henrik Ölander. Niedługo później trener Interu Turku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Jasper Yrjas, a murawę opuścił Benjamin Källman.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Yann Alexandre Fillion
84′ Jesper Engström
Roger Bonet Badía
74′ Juuso Hämäläinen
Miika Koskela72′
Lassi Järvenpää
Lucky Onyebuchi Opara
Rick Ketting
Magnus Breitenmoser67′
 19′ Jani Petteri Forsell
Jere Kallinen
 23′ Matias Petteri Ojala
Obed Malolo
74′ Aleksi Paananen
Anselmi Mikael Nurmela46′
46′ Alejandro Sanz Sainz
Usman Sale
 45′ Timo Furuholm
Samu Alanko46′
 60′ 87′ Benjamin Källman
Aapo Heikkilä46′
Aati Marttinen
Juhani Pennanen
74′ Martti Haukioja
Lassi Nurmos46′
84′ Juho Hyvärinen
Henrik Ölander72′
46′ Anthony Gildas Kofi Annan
Sergey Eremenko46′
Ryan Mahuta
Dennis Salanović46′
74′ Agustín Emanuel Pastoriza Cacabelos
Niklas Jokelainen
87′ Jasper Yrjas
Nikolas Saira67′

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna AC Oulu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Haka Valkeakoski. Tego samego dnia HJK Helsinki będą gościć drużynę Interu Turku.