Ilves Tampere - Idrottsföreningen Kamraterna, Helsingfors 0-1 (0-0). Liga - 11. kolejka

22 czerwca na Tampere Stadion w Tampere odbyło się starcie 11. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami Ilvesu i HIFK-u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HIFK-u 1-0.

22 czerwca  na Tampere Stadion w Tampere odbyło się starcie  11. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami Ilvesu  i HIFK-u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HIFK-u 1-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Ilvesu wygrała aż 10 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie Maximus Tainio zastąpił Didisa Lutumbę-Pitaha.

W tej samej minucie w drużynie HIFK-u doszło do zmiany. Jusif Ali wszedł za Keatona Isakssona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie w zespole Ilvesu doszło do zmiany. Tatu Miettunen wszedł za Kalle Katza. Niedługo później trener Ilvesu postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ariela Ngueukama. Na boisko wszedł Mamodou Sarr, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Tuure Siira został zmieniony przez Erica Otenga, co miało wzmocnić jedenastkę Ilvesu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sakariego Mattilę na Sergeya Eremenka w 74. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Kai Meriluoto, zawodnik Ilvesu.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jusif Ali dla drużyny HIFK-u. Bramka padła w tej samej minucie. W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Doniemu Arifiemu z Ilvesu.

W tej samej minucie Pipe Saez został zmieniony przez Janiego Backmana, co miało wzmocnić zespół HIFK-u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Doniego Arifiego na Badreddine Busharę. W 90. minucie karnego dla Ilves nie wykorzystał Tuomas Ollila strzelając obok bramki.

Drużyna Ilvesu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy HIFK-u żadną kartką, natomiast zawodnikom Ilvesu pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.