Ilves Tampere - Football Club Honka Espoo 0-4 (0-1). Liga - 18. kolejka

13 sierpnia na Tampere Stadion w Tampere odbyło się starcie 18. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami Ilvesu i Honki. Mecz zakończył się zwycięstwem Honki 4-0.

13 sierpnia  na Tampere Stadion w Tampere odbyło się starcie  18. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami Ilvesu  i Honki. Mecz zakończył się zwycięstwem Honki 4-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Ilvesu wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Honki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Ilvesu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Henri Aalto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Honki, zdobywając bramkę w 22. minucie meczu.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Tatu Miettunen z drużyny Ilvesu. Była to 26. minuta spotkania. W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Teemu Jantti osłabiając tym samym zespół Ilvesu. W 30. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Kevin Jansen nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Honki.

W 45. minucie za Noela Hasę wszedł Oiva Jukkola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Honki.

Drużyna Ilvesu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Honki, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Ville Koski.

Między 61. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ilvesu: Tuomas Ollila, Doni Arifi, Kai Meriluoto, Adam Larsson, na ich miejsce weszli: Eric Oteng, Emmanuel Patut, Patrick Loa, Badreddine Bushara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Agona Sadiku, Edmunda Arko-Mensaha, Kevina Jansena, Jerrego Voutilainena zajęli: Drazen Bagaric, Lucas Kaufmann, Duarte Tammilehto, Otso Koskinen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Honki w 85. minucie spotkania, gdy Drazen Bagaric zdobył trzecią bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Honki doszło do zmiany. Elias Aijala wszedł za Matiasa Ralego.

W 90. minucie żółtą kartkę dostał Mikael Almen z Ilvesu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Honki w 90. minucie spotkania, gdy Lucas Kaufmann strzelił z karnego czwartego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Zespół Honki był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Honki żadną kartką, natomiast zawodnikom Ilvesu przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.