IFK Mariehamn - Seinajoen 0-1 (0-1). Liga fińska - 11. kolejka Veikkausliiga

W starciu 11. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół IFK Mariehamn przegrał z Seinajoenem 0-1 (0-1). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 586 widzów.

11. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-06-24 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 586 | Arbiter: Jari Järvinen
IFK Mariehamn
Seinäjoen Jalkapallokerho
0
1
V. Tikkanen 38'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Seinajoenu wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Seinajoenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki IFK Mariehamn była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Seinajoenu w 38. minucie spotkania, gdy Ville Tikkanen strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Seinajoenu.

Drugą połowę drużyna IFK Mariehamn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joela Mattssona wszedł Emile Tendeng. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ariel Ngueukam, piłkarz gości.

W 75. minucie w zespole Seinajoenu doszło do zmiany. Hope Akpan wszedł za Ariela Ngueukama. W tej samej minucie za Denysa Oliynyka wszedł Joonas Lepistö. Chwilę później trener IFK Mariehamn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Chibuike Igboananike, a murawę opuścił Vahid Hambo.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce IFK Mariehamn doszło do zmiany. Elias Mastokangas wszedł za Mikka Sumusalę. Po chwili trener Seinajoenu postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nooa Laine'a wszedł Matias Vainionpää, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jake'a Jervisa z Seinajoenu, a w 90. minucie Muhameda Olawale'a z drużyny przeciwnej.

Murilo Henrique de Araujo Santos
81′ Mikko Sumusalo
Ville Tikkanen  38′
Mohammed Abubakari
Cristian Camilo Valencia Cifuentes
46′ Joel Mattsson
Pyry Hannola
Niilo Mäenpää
Nooa Laine87′
Calle Svensson
Denys Oliynyk75′
80′ Vahid Hambo
Jake Jervis89′
90′ Muhamed Tehe Olawale
Matias Vainionpää87′
81′ Elias Mastokangas
Hope Akpan75′
46′ Emile Paul Tendeng
Gustav Backaliden
Oscar Wiklöf
Robin Sid
80′ Chibuike Kennedy Igboananike
Joonas Lepistö75′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół Seinajoenu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie IFK Mariehamn. Tego samego dnia Seinäjoen Jalkapallokerho będzie rywalem drużyny IFK Mariehamn w meczu, który odbędzie się w Seinäjokiem.