IFK Mariehamn - Kotkan Työväen Palloilijat 4-2 (3-2). Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga

W spotkaniu 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 26 września, drużyna IFK Mariehamn wygrała z Kotkanem Työväen Palloilijat 4-2 (3-2). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 1 121 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-26 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 1121 | Arbiter: Mohammad Al Emara
A. Mäkijärvi 15'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka IFK Mariehamn wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy objęła prowadzenie. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Vahid Hambo.

W czwartej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Vahid Hambo z IFK Mariehamn.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IFK Mariehamn w dziewiątej minucie spotkania, gdy Vahid Hambo zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Prawie natychmiast Aleksi Tarvonen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kotkanu Työväen Palloilijat, strzelając gola w 14. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 15. minucie gola kontaktowego strzelił Antti Mäkijärvi.

Niedługo później trener IFK Mariehamn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 28. minucie na plac gry wszedł Emile Tendeng, a murawę opuścił Mohammed Abubakari. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mohamadou Sissoko z zespołu gości. Była to 39. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Kotkanu Työväen Palloilijat rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tiquinha wszedł Matias Tamminen. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom IFK Mariehamn: Emile'owi Tendengowi w 55. i Filipowi Almströmowi-Tähtiemu w 56. minucie.

W 67. minucie Elias Mastokangas został zmieniony przez Muhameda Olawale'a. W tej samej minucie w zespole IFK Mariehamn doszło do zmiany. Riku Sjöroos wszedł za Eera Tamminena. A kibice Kotkanu Työväen Palloilijat nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matiasa Lindforsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mohamadou Sissoko.

W 84. minucie Vahid Hambo został zmieniony przez Chibuike'a Igboananike'a, a za Mikka Sumusalę wszedł na boisko Aapo Mäenpää, co miało wzmocnić jedenastkę IFK Mariehamn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alaina Ebwelle'a na Diawandou Diagnégo oraz Aleksiego Tarvonena na Niklasa Leinonena.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Muhamed Olawale.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Anton Lepola
56′ Filip Juhani Almström-Tähti
Michael Olusoji Ogungbaro
Robin Buwalda
Matias Paavola
84′ Mikko Sumusalo
Mohamadou Sissoko39′ 72′
28′ Mohammed Abubakari
Alain Richard Ebwelle85′
67′ Elias Mastokangas
Rico Finnäs
 2′, 4′, 9′ (k.) 84′ Vahid Hambo
Antti Mäkijärvi  15′
67′ Eero Tamminen
Aleksi Tarvonen  14′ 90′
Marc Nordqvist
Pyry Piirainen
84′ Aapo Mäenpää
Paavo Voutilainen
Frankline Okoye Chinacherem
Thomas Agyiri
28′ 55′ Emile Paul Tendeng
Diawandou Diagné Niang85′
84′ Chibuike Kennedy Igboananike
Niklas Leinonen90′
67′  90′ Muhamed Tehe Olawale
Matias Lindfors72′
67′ Riku Sjöroos
Matias Tamminen46′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Kotkanu Työväen Palloilijat w drugiej połowie dokonał czterech zmian.