IFK Mariehamn - Inter Turku 0-2 (0-0). Liga fińska - 16. kolejka Veikkausliiga

W spotkaniu 16. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna IFK Mariehamn przegrała z Interem Turku 0-2 (0-0). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 1 012 widzów.

16. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-07-25 15:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 1012 | Arbiter: Antti Munukka
IFK Mariehamn
Inter Turku
0
2
T. Kagayama 66'
B. Källman 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 mecze drużyna Interu Turku wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Interu Turku zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu IFK Mariehamn była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohammeda Abubakariego z IFK Mariehamn, a w 44. minucie Juusa Hämäläinena z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Timowi Furuholmowi, zawodnikowi Interu Turku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Interu Turku w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Taiki Kagayama.

Trener Interu Turku wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matiasa Ojalę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Aleksi Paananen. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. W 71. minucie Riku Sjöroos został zmieniony przez Frankline'a Okoyego. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Robinowi Buwaldzie z zespołu gospodarzy.

Mohammed Abubakari z IFK Mariehamn w 89. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 22. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 90. minucie spotkania, gdy Benjamin Källman zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W doliczonej drugiej minucie spotkania w drużynie Interu Turku doszło do zmiany. Noah Nurmi wszedł za Taikiego Kagayamę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Henrik Moisander
84′ Robin Buwalda
Jesper Engström74′
Mikko Sumusalo
Juuso Hämäläinen44′
22′ 89′ Mohammed Abubakari
Arttu Hoskonen
82′ Yanga Baliso
Lassi Järvenpää
Niilo Mäenpää
Rick Ketting
83′ Calle Svensson
Anthony Gildas Kofi Annan
71′ Vahid Hambo
Aleksi Paananen69′
Muhamed Tehe Olawale
Timo Furuholm54′
71′ Riku Sjöroos
Juho Hyvärinen74′
71′ Frankline Okoye Chinacherem
Noah Nurmi90′
82′ Joel Mattsson
Mohammed Bakkar
83′ Emile Paul Tendeng
Ryan Mahuta
71′ Cledson Carvalho da Silva
Matias Petteri Ojala69′
Chibuike Kennedy Igboananike
Jasper Yrjas

Piłkarze IFK Mariehamn otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół IFK Mariehamn w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

1 sierpnia zespół IFK Mariehamn rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Kuopion Palloseura. Natomiast 2 sierpnia FC Honka zagra z drużyną Interu Turku na jej terenie.