IFK Mariehamn - FC Lahti 0-3 (0-1). Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 27 października, jedenastka IFK Mariehamn przegrała z FC Lahti 0-3 (0-1). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 607 widzów.

4. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-10-27 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 607 | Arbiter: Oliver Reitala
A. Zeqiri 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 starć drużyna FC Lahti wygrała 17 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut zespół FC Lahti zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny IFK Mariehamn była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lahti w 38. minucie spotkania, gdy Loorents Hertsi strzelił pierwszego gola.

W 39. minucie kartką został ukarany Riyad El Alami, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Lahti.

Trener FC Lahti wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Akoete Eninfula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Eemeli Virta. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. Na drugą połowę jedenastka FC Lahti wyszła w zmienionym składzie, za Loorentsa Hertsiego wszedł Geoffrey Chinedu.

W 55. minucie Arlind Sejdiu został zastąpiony przez Kristiana Ylego-Hietanena. W 58. minucie kartkę dostał Alan Henrique z IFK Mariehamn.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lahti w 59. minucie spotkania, gdy Geoffrey Chinedu zdobył z karnego drugą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 68. minucie sędzia przyznał kartkę Teemu Penninkangasowi z drużyny gości. W tej samej minucie trener IFK Mariehamn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Emile Tendeng, a murawę opuścił Oscar Wiklöf. W 68. minucie Lassi Forss został zmieniony przez Daniela Koskipalę, co miało wzmocnić jedenastkę FC Lahti. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikka Sumusalę na Eera Tamminena w tej samej minucie oraz Muhameda Olawale'a na Chibuike'a Igboananike'a w tej samej minucie.

Między 81. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lahti w 90. minucie spotkania, gdy Altin Zeqiri strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie IFK Mariehamn doszło do zmiany. Riku Sjöroos wszedł za Eliasa Mastokangasa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Joona Tiainen
90′ Filip Juhani Almström-Tähti
Riyad El Alami39′
58′ Alan Henrique Ferreira Bastos Soares
Lassi Forss68′
90′ Frankline Okoye Chinacherem
Teemu Penninkangas68′
68′ Mikko Sumusalo
Mikko Viitikko
90′ Elias Mastokangas
Loorents Hertsi  38′ 46′
Joel Mattsson
Matti Klinga
Niilo Mäenpää
Arlind Sejdiu55′
68′ Oscar Wiklöf
Eemeli Virta46′
Cledson Carvalho da Silva
Altin Zeqiri  90′ (k.)
81′ 90′ Muhamed Tehe Olawale
Akoete Henritse Eninful46′
68′ Emile Paul Tendeng
Geoffrey Charles Chinedu46′  59′ (k.)
90′ Chibuike Kennedy Igboananike
Kristian Yli-Hietanen55′
90′ Riku Sjöroos

68′ Eero Tamminen

Piłkarze IFK Mariehamn otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka FC Lahti zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FC Honka. Tego samego dnia Haka Valkeakoski będzie gościć zespół IFK Mariehamn.