IFK Mariehamn - AC Oulu 3-1 (3-0). Liga fińska - 6. kolejka Veikkausliiga

W spotkaniu 6. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 9 maja, drużyna IFK Mariehamn zwyciężyła z AC Oulu 3-1 (3-0). Mecz odbył się na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie.

J. Kallinen 53'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Muhamed Olawale wywołał eksplozję radości wśród kibiców IFK Mariehamn , strzelając gola w 13. minucie pojedynku.

Jedenastka AC Oulu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Mattsson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IFK Mariehamn w 16. minucie spotkania, gdy Mohammed Abubakari strzelił trzeciego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Samu Alanko z jedenastki gości. Była to 33. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna AC Oulu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lassiego Nurmos, Fareeda Sadata weszli Miika Koskela, Anselmi Nurmela. Niestety Yann Fillion bramkarz AC Oulu nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Juhaniego Pennanena - rezerwowego bramkarza zespołu.

W 51. minucie kartkę dostał Mohammed Abubakari, piłkarz IFK Mariehamn.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola pocieszenia strzelił Jere Kallinen.

Po chwili trener IFK Mariehamn postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mohammeda Abubakariego wszedł Frankline Okoye, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Obed Malolo z AC Oulu. W 69. minucie za Muhameda Olawale'a wszedł Chibuike Igboananike.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eliasa Mastokangasa z IFK Mariehamn, a w 89. minucie Miikę Koskelę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Henrik Ölander
 16′ 51′ 59′ Mohammed Abubakari
Rafael Scapini de Almeida
84′ Elias Mastokangas
Jere Kallinen  53′ 71′
 14′ Joel Mattsson
Niklas Jokelainen78′
 13′ 69′ Muhamed Tehe Olawale
Miika Koskela46′ 89′
59′ Frankline Okoye Chinacherem
Severi Kähkönen71′
Yanga Baliso
Anselmi Mikael Nurmela46′
Oscar Wiklöf
Kevin Larsson
69′ Chibuike Kennedy Igboananike
Nikolas Saira78′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom AC Oulu przyznał trzy.

Jedenastka IFK Mariehamn w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższy piątek drużyna IFK Mariehamn zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Kuopion Palloseura. Natomiast w sobotę Seinäjoen Jalkapallokerho zagra z zespołem AC Oulu na jego terenie.