Idrottsforeningen Kamraterna Mariehamn - Helsingin Jalkapalloklubi 2-1 (1-1). Liga - 12. kolejka

W pojedynku 12. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 22 czerwca, zespół IFK Mariehamn wygrał z HJK Helsinki 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Wiklof Holding Arena.

W  pojedynku 12. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 22 czerwca, zespół IFK Mariehamn wygrał  z HJK Helsinki  2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Wiklof Holding Arena.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna HJK Helsinki wygrała 28 razy i zanotowała trzy porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 14. minucie spotkania, gdy Santeri Hostikka zdobył pierwszą bramkę.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johannesa Ylego-Kokka z HJK Helsinki, a w 24. minucie Jeana-Christophe'a Coubronne'a z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy IFK Mariehamn nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie John Owoeri wyrównał wynik meczu.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Mirowi Tenhowi, piłkarzowi HJK Helsinki. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna HJK Helsinki wyszła w zmienionym składzie, za Johannesa Ylego-Kokka wszedł Atomu Tanaka. W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Jiriemu Nissinenowi z jedenastki IFK Mariehamn.

Trener IFK Mariehamn postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Mohammeda Abubakariego i na pole gry wprowadził napastnika Oscara Wiklofa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 67. minucie Murilo zastąpił Jukkę Raitalę. W tej samej minucie Manuel Martic został zmieniony przez Mattiego Peltolę, a za Joonę Toivio wszedł na boisko Casper Terho, co miało wzmocnić jedenastkę HJK Helsinki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robina Sida na Joakima Latonena.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Yanga Baliso, zawodnik IFK Mariehamn.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół IFK Mariehamn przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie wynik ustalił De.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom IFK Mariehamn i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie David Browne został zmieniony przez Pyrego Soiriego, co miało wzmocnić drużynę HJK Helsinki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając De na Vahida Hamba. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom IFK Mariehamn w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Jedenastka IFK Mariehamn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół HJK Helsinki w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.