Idrottsföreningen Kamraterna, Helsingfors - Seinajoen Jalkapallokerho 0-2 (0-1). Liga - 18. kolejka

15 sierpnia na Telia 5G -areena w Helsinkach odbyło się starcie 18. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami HIFK-u i Seinajoen JK. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Seinajoen JK 2-0.

15 sierpnia  na Telia 5G -areena w Helsinkach odbyło się starcie  18. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami HIFK-u  i Seinajoen JK. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Seinajoen JK 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 meczów zespół Seinajoen JK wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Diego Rojas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Seinajoen JK, strzelając gola w 13. minucie spotkania. Asystę zanotował Tuomas Kaukua.

W 40. minucie Jesse Nikki zastąpił Aatu Kujanpaę. W 45. minucie w zespole HIFK-u doszło do zmiany. Eero Markkanen wszedł za Michaela Bakare'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Seinajoen JK.

Między 57. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Seinajoen JK. W 58. minucie Samson Obioha został zmieniony przez Jake'a Jervisa, a za Pyrego Hannolę wszedł na boisko Mehmet Hetemaj, co miało wzmocnić jedenastkę Seinajoen JK. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ifeanyiego Aniego na Fortunę Namputu.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Seinajoen JK postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tuomasa Kaukuę wszedł Bradley Diallo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Seinajoen JK utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Seinajoen JK udało się strzelić gola i wygrać. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce HIFK-u doszło do zmiany. Ifeanyi Onyeanula wszedł za Janiego Backmana. W 89. minucie kartkę dostał Jusif Ali z zespołu HIFK-u.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Nooa Laine.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Drużyna Seinajoen JK była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze HIFK-u otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka HIFK-u wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Seinajoen JK w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.