Idrottsföreningen Kamraterna, Helsingfors - Kuopion Palloseura 0-1 (0-1). Liga - 9. kolejka

23 maja na Telia 5G -areena w Helsinkach odbył się pojedynek 9. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami HIFK-u i KuPSu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KuPSu 1-0.

23 maja  na Telia 5G -areena w Helsinkach odbył się pojedynek  9. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami HIFK-u  i KuPSu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KuPSu 1-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna KuPSu wygrała aż 12 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KuPSu w 26. minucie spotkania, gdy Clinton Antwi strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Talles.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KuPSu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Mosawerowi Ahadiemu z HIFK-u. Była to 76. minuta starcia. W 79. minucie Henri Toivomaki został zmieniony przez Henry'ego Uzochokwu.

W tej samej minucie w drużynie KuPSu doszło do zmiany. Iiro Jarvinen wszedł za Tallesa. Chwilę później trener HIFK-u postanowił wzmocnić linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Didisa Lutumbę-Pitaha. Na boisko wszedł Jusif Ali, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w zespole KuPSu za Tima Vayrynena wszedł Santeri Haarala, a w jedenastce HIFK-u Mosawer Ahadi zmienił Eetu Pura.

W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy KuPSu żadną kartką, natomiast zawodnikom HIFK-u pokazał jedną żółtą.

Drużyna HIFK-u w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka KuPSu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.