Idrottsföreningen - Haka Valkeakoski 2-0 (1-0). Liga fińska - 5. kolejka Veikkausliiga

3 maja na Bolt Arena w Helsinkach odbył się pojedynek 5. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i Haka Valkeakoskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem Idrottsföreningenu 2-0.

Juanan Entrena 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia przyznał kartkę Youriemu Loenowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Idrottsföreningenu w 32. minucie spotkania, gdy Keaton Isaksson zdobył pierwszą bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Saloma Ojalę, piłkarza gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Idrottsföreningenu.

W 53. minucie Keaton Isaksson zastąpił Tina Palmasta. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Haka Valkeakoskiego: Tino Purme, Ishmael Yartey, a na ich miejsce weszli Youri Loen, Salomo Ojala.

Po chwili trener Idrottsföreningenu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Jake'a Dunwoody'ego. Na boisko wszedł Aatu Kujanpää, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Sakari Tukiainen został zmieniony przez Jeremiaha Strenga, co miało wzmocnić jedenastkę Idrottsföreningenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Husseina Mohameda na Henriego Malundamę. Trener Haka Valkeakoskiego postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Luiyiego de Lucasa i na pole gry wprowadził napastnika Andryję Bošnjaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 76. minucie Jusif Ali został zmieniony przez Juanana Entrenę, co miało wzmocnić jedenastkę Idrottsföreningenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesse'a Huhtalę na Antta Hilskę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Aatu Kujanpäi z Idrottsföreningenu. Była to 89. minuta spotkania.

Dopiero w drugiej połowie Juanan Entrena wywołał eksplozję radości wśród kibiców Idrottsföreningenu, strzelając kolejnego gola w 90. minucie pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Niklas Friberg
76′ Jusif Ali
Jami Kyöstilä
65′ Jake Dunwoody
Janne-Pekka Laine
Matej Hradecky
Youri Loen14′ 58′
 32′ 53′ Keaton Isaksson
Hussein Mohamed73′
Sakari Mattila
Maximus Tainio
Moshtagh Yaghoubi
Jesse Huhtala78′
65′ Sakari Ilmari Tukiainen
Jacob Bushue
76′  90′ Juan Antonio Entrena Gálvez
Tino Purme58′
65′ 89′ Aatu Kujanpää
Andrija Bošnjak73′
53′ Tino Palmasto
Antto Hilska78′
65′ Jeremiah Streng
Ishmael Yartey58′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Idrottsföreningenu, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Haka Valkeakoskiego w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższy piątek jedenastka Idrottsföreningenu zawalczy o kolejne punkty w Seinäjokiem. Jej przeciwnikiem będzie Seinäjoen Jalkapallokerho. Natomiast w niedzielę Inter Turku będzie gościć drużynę Haka Valkeakoskiego.