HJK Helsinki - Tampereen Ilves 2-1 (1-1). Liga fińska - 14. kolejka Veikkausliiga

18 czerwca na Bolt Arena odbyło się spotkanie 14. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Tampereenu. Starcie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 2-1. Pojedynek obejrzało 1 204 widzów.

D. Murnane 35' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów drużyna HJK Helsinki wygrała 14 razy i zanotowała trzy porażki oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Filip Valenčič.

W 35. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik HJK Helsinki Dylan Murnane. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Tuure'owi Siirze z Tampereenu. Była to 45. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół HJK Helsinki rozpoczął w zmienionym składzie, za Dylana Murnane'a wszedł Janne Saksela. W 65. minucie sędzia ukarał kartką Kalle'a Katza, zawodnika Tampereenu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę HJK Helsinki przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie Jair dał prowadzenie swojej drużynie.

W 73. minucie Teemu Jäntti został zmieniony przez Noela Hasę. W tej samej minucie trener Tampereenu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Tuure'a Siirę. Na boisko wszedł Taha Özcelik, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 78. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Tampereenu: Eric Oteng, Patrick Loa, Eetu Vertainen, na ich miejsce weszli: Hernán Luna, Momodou Sarr, Linus Rönnberg. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Valenčiča, Riku Riskiego zajęli: Atomu Tanaka, Anthony Olusanya.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Kalle Katz65′
35′ (samob.) 46′ Dylan Murnane
Eric Oteng78′
 67′ Jair Tavares da Silva
Tuure Siira45′ 73′
 8′ 84′ Filip Valenčič
Joona Veteli
David Eric Browne
Patrick Steve Loa Loa78′
85′ Riku Riski
Mikael Almen
46′ Janne Saksela
Noel Hasa73′
Sebastian Dahlström
Hernán Camilo Luna Gómez78′
Luís Henrique Farinhas Taffner
Taha Özcelik73′
85′ Anthony Olusanya
Linus Rönnberg83′
84′ Atomu Tanaka
Momodou Sarr78′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Tampereenu pokazał dwie żółte.

Jedenastka HJK Helsinki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą środę drużyna Tampereenu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Inter Turku. Natomiast w czwartek Kotkan Työväen Palloilijat zagra z drużyną HJK Helsinki na jej terenie.