HJK Helsinki - Seinajoen 0-0. Liga fińska - 17. kolejka Veikkausliiga

31 lipca na Bolt Arena odbył się pojedynek 17. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Seinajoenu. Mecz zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 1 374 widzów.

17. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-07-31 16:00 | Stadion: Bolt Arena | Widzów: 1374 | Arbiter: Oskari Hämäläinen
HJK Helsinki
Seinäjoen Jalkapallokerho
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół HJK Helsinki wygrał aż 15 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Valtteriego Morena wszedł Matti Peltola.

Między 22. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Seinajoenu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Denysa Oliynyka. Na boisko wszedł Gustav Backaliden, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie sędzia ukarał kartką Mattiego Peltolę, piłkarza gospodarzy.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Seinajoenu doszło do zmiany. Nooa Laine wszedł za Daniela Håkansa. A kibice HJK Helsinki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anthony'ego Olusanyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sebastian Dahlström. W 88. minucie kartkę dostał Jake Jervis z Seinajoenu.

Jesse Öst
46′ Markus Halsti
Rodrigo Sebastián Arciero
7′ Valtteri Moren
Nikko Boxall
58′ Luis Carlos Murillo
Murilo Henrique de Araujo Santos22′
Daniel O'Shaughnessy
Ville Tikkanen
Miro Tenho
Cristian Camilo Valencia Cifuentes
81′ Sebastian Dahlström
Jude Ekow Arthur
Lucas Lingman
Daniel Håkans43′ 80′
57′ Filip Valenčič
Denys Oliynyk68′
Riku Riski
Jake Jervis88′
28′ Roope Riski
Ariel Thierry Ngueukam
Hugo Keto
Walter Viitala
58′ Dylan Murnane
Niko Markkula
7′ 79′ Matti Peltola
Tero Mäntylä
57′ Jair Tavares da Silva
Matias Vainionpää
46′ David Eric Browne
Gustav Backaliden68′
Luís Henrique Farinhas Taffner
Nooa Laine80′
81′ Anthony Olusanya
Omar Adawi

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze HJK Helsinki otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Seinajoenu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy piątek jedenastka Seinajoenu będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Helsinkach. Jej przeciwnikiem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Natomiast 7 sierpnia Kotkan Työväen Palloilijat będzie gościć drużynę HJK Helsinki.