HJK Helsinki - Inter Turku 2-1 (1-0). Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga

24 października na Bolt Arena odbył się mecz 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Interu Turku. Pojedynek zakończył się zwycięstwem HJK Helsinki 2-1. Starcie obejrzało 1 574 widzów.

T. Furuholm 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 63 spotkania drużyna HJK Helsinki wygrała 34 razy i zanotowała 11 porażek oraz 18 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Interu Turku zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu HJK Helsinki była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie Juuso Hämäläinen zastąpił Arttu Hoskonena.

Tymczasem piłkarze HJK Helsinki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Riku Riski. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HJK Helsinki.

Na murawie, jak to często zdarzało się HJK Helsinki w tym sezonie, pojawił się Luis Murillo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 49. minucie Valtteriego Morena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Drużyna Interu Turku ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Roope Riski.

Trener Interu Turku wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matiasa Ojalę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Anthony Annan. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Luis Murillo z HJK Helsinki. Była to 73. minuta pojedynku. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Atomu Tanaka, Kevin Kouassivi-Benissan, a na ich miejsce weszli Filip Valenčič, Janne Saksela.

Piłkarze Interu Turku odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Timo Furuholm. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole HJK Helsinki doszło do zmiany. Bubacar Djaló wszedł za Roope Riskiego. Jedenastce Interu Turku zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu HJK Helsinki.

Henrik Moisander
49′ Valtteri Moren
Jesper Engström
Daniel Michael O'Shaughnessy
Martti Haukioja
74′ Janne Saksela
Anthony Gildas Kofi Annan64′
74′ Filip Valenčič
Jani Petteri Forsell
David Eric Browne
Aleksi Paananen
 37′ Riku Riski
Timo Furuholm  74′
 54′ 90′ Roope Riski
Benjamin Källman
Matias Niemelä
Aati Marttinen
74′ Kevin Kouassivi-Benissan
Arttu Hoskonen28′
49′ 73′ Luis Carlos Murillo
Mohammed Bakkar
90′ Bubacar Boi Djaló
Ryan Mahuta
Casper Terho
Matias Petteri Ojala64′
Santeri Hostikka
Jasper Yrjas
74′ Atomu Tanaka

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom HJK Helsinki przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Interu Turku wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą środę drużyna Interu Turku rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Tampereen Ilves. Tego samego dnia Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors zagra z zespołem HJK Helsinki na jego terenie.