HJK Helsinki - Idrottsföreningen 1-0 (0-0). Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga

27 października na Bolt Arena odbył się mecz 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Idrottsföreningenu. Starcie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 1-0. Na stadionie stawiło się 4 081 widzów.

Roope Riski 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół HJK Helsinki wygrał aż sześć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Idrottsföreningenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu HJK Helsinki była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Idrottsföreningenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Juanan Entrena, a murawę opuścił Keaton Isaksson. W 69. minucie za Mira Tenha wszedł Matti Peltola.

Kibice HJK Helsinki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Atomu Tanakę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Filip Valenčič. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 74. minucie, w drużynie HJK Helsinki za Riku Riskiego wszedł Santeri Hostikka, a w jedenastce Idrottsföreningenu Jusif Ali zmienił Mosawera Ahadiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 77. minucie spotkania, gdy Roope Riski strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Janne'owi Sakseli z HJK Helsinki. Była to 85. minuta pojedynku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy HJK Helsinki: Santeri Väänänen, Kevin Kouassivi-Benissan, a na ich miejsce weszli Roope Riski, David Browne.

Aldayr Hernández Basanta
85′ Janne Saksela
Macario Hing-Glover
69′ Miro Tenho
Felipe Sáez Carrillo
Lucas Lingman
Jusif Ali74′
Jair Tavares da Silva
Jake Dunwoody
74′ Filip Valenčič
Matej Hradecky
90′ David Eric Browne
Keaton Isaksson68′
74′ Riku Riski
Sakari Mattila
 77′ 90′ Roope Riski
Kaiansu Kei Kamara
Elmo Henriksson
Calum Ward
Markus Halsti
Jean Mabinda
90′ Kevin Kouassivi-Benissan
Juan Antonio Entrena Gálvez68′
69′ Matti Peltola
Jukka Halme
90′ Santeri Väänänen
Aatu Kujanpää
74′ Santeri Hostikka
Tino Palmasto
74′ Atomu Tanaka
Mosawer Ahadi74′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Idrottsföreningenu żadną kartką, natomiast zawodnikom HJK Helsinki przyznał jedną żółtą.

Drużyna HJK Helsinki w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Idrottsföreningenu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Idrottsföreningenu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Tampereen Ilves. Tego samego dnia Kuopion Palloseura będzie gościć drużynę HJK Helsinki.