HJK Helsinki - Idrottsföreningen 0-2 (0-1). Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga

W pojedynku 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 22 września, zespół HJK Helsinki przegrał z Idrottsföreningenem 0-2 (0-1). Mecz na Bolt Arena obejrzało 4 650 widzów.

4. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-22 17:30 | Stadion: Bolt Arena | Widzów: 4650 | Arbiter: Mohammad Al Emara
HJK Helsinki
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
0
2
K. Kamara 32',71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka HJK Helsinki wygrała aż sześć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka Idrottsföreningenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu HJK Helsinki była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie kartkę obejrzał Santeri Hostikka z HJK Helsinki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Idrottsföreningenu w 32. minucie spotkania, gdy Kaiansu Kamara strzelił pierwszego gola. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jairowi i Janiemu Backmanowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Idrottsföreningenu.

W 57. minucie za Sebastiana Dahlströma wszedł Filip Valenčič. Po godzinie gry kartkę dostał Moshtagh Yaghoubi, zawodnik Idrottsföreningenu.

W 64. minucie w drużynie HJK Helsinki doszło do zmiany. David Browne wszedł za Santeriego Hostikkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kaiansu Kamara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Idrottsföreningenu, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie spotkania. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Sakariemu Mattili z jedenastki Idrottsföreningenu.

Kibice HJK Helsinki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Riku Riskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tim Sparv. W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Jusifowi Alemu, piłkarzowi Idrottsföreningenu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Jusif Ali84′
57′ Sebastian Dahlström
Jake Dunwoody
Bubacar Boi Djaló
Matej Hradecky
74′ Tim Sparv
Keaton Isaksson
45′ Jair Tavares da Silva
Sakari Mattila74′
Casper Terho
Moshtagh Yaghoubi61′
23′ 64′ Santeri Hostikka
Jean Mabinda
57′ Filip Valenčič
Juan Antonio Entrena Gálvez
Santeri Väänänen
Jukka Halme
64′ David Eric Browne
Aatu Kujanpää
Taddeus Nkeng Fomakwang

74′ Riku Riski

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom HJK Helsinki, natomiast piłkarzom Idrottsföreningenu przyznał cztery.

Jedenastka HJK Helsinki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Idrottsföreningenu nie skorzystał ze zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Idrottsföreningenu będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Kuopion Palloseura. Tego samego dnia Inter Turku zagra z jedenastką HJK Helsinki na jej terenie.