HJK Helsinki - Haka Valkeakoski 2-0 (2-0). Liga fińska - 16. kolejka Veikkausliiga

W spotkaniu 16. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 24 lipca, drużyna HJK Helsinki wygrała z Haka Valkeakoskim 2-0 (2-0). Mecz na Bolt Arena obejrzało 1 246 widzów.

F. Valenčič 27'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków jedenastka HJK Helsinki wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jair wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, zdobywając bramkę w drugiej minucie spotkania.

Zespół Haka Valkeakoskiego ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Valenčič.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna HJK Helsinki wyszła w zmienionym składzie, za Mattiego Peltolę, Filipa Valenčiča weszli Luis Murillo, Atomu Tanaka. Trener HJK Helsinki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Luís Henrique, a murawę opuścił Roope Riski.

W 55. minucie Eero-Matti Auvinen został zmieniony przez Husseina Mohameda. Kibice Haka Valkeakoskiego nie mogli już doczekać się wprowadzenia Saloma Ojalę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tino Purme. W 75. minucie Lucas Lingman został zmieniony przez Anthony'ego Olusanyę, co miało wzmocnić drużynę HJK Helsinki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandara Vucenovica na Antta Hilskę.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Luísowi Henriquemu z HJK Helsinki. Była to 86. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Niklas Friberg
75′ Lucas Lingman
Henri Malundama
46′ Matti Peltola
Seth Saarinen
 2′ Jair Tavares da Silva
Jacob Bushue55′
 27′ 46′ Filip Valenčič
Janne-Pekka Laine
David Eric Browne
Tino Purme74′
Riku Riski
Alexandar Vucenovic85′
46′ Roope Riski
Ishmael Yartey74′
Hugo Keto
Aatu Hakala
Valtteri Moren
Jami Kyöstilä
46′ Luis Carlos Murillo
Hussein Mohamed55′
Sebastian Dahlström
Maximus Tainio55′
46′ 86′ Luís Henrique Farinhas Taffner
Andrija Bošnjak74′
75′ Anthony Olusanya
Antto Hilska85′
46′ Atomu Tanaka
Salomo Ojala74′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom HJK Helsinki przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Haka Valkeakoskiego w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Haka Valkeakoskiego rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Tego samego dnia Seinäjoen Jalkapallokerho zagra z drużyną HJK Helsinki na jej terenie.