HJK Helsinki - FC Lahti 2-0 (0-0). Liga fińska - 7. kolejka Veikkausliiga

17 maja na Bolt Arena odbył się mecz 7. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i FC Lahti. Pojedynek zakończył się zwycięstwem HJK Helsinki 2-0.

Roope Riski 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 spotkania zespół HJK Helsinki wygrał 25 razy i zanotował 12 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom HJK Helsinki.

W 59. minucie kartkę dostał Geoffrey Chinedu, piłkarz gości. W 61. minucie za Luísa Henriquego wszedł Roope Riski.

Trener HJK Helsinki postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Caspera Terhę i na pole gry wprowadził napastnika Davida Brownego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W 64. minucie kartkę otrzymał Valtteri Moren z drużyny gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Riku Riski wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, zdobywając bramkę w 67. minucie pojedynku. W 73. minucie w zespole HJK Helsinki doszło do zmiany. Dylan Murnane wszedł za Luisa Murilla.

Po chwili trener FC Lahti postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Eemelego Virtę. Na boisko wszedł Akoete Eninful, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie FC Lahti doszło do zmiany. Kristian Yli-Hietanen wszedł za Geoffreya Chinedu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Roope Riski.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Bubacar Djaló wszedł za Riku Riskiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Antonio Reguero Chapinal
64′ Valtteri Moren
Kari Arkivuo
6′ 73′ Luis Carlos Murillo
Jasin-Amin Assehnoun
61′ Casper Terho
Loorents Hertsi
Filip Valenčič
Javi Hervas
61′ Luís Henrique Farinhas Taffner
Eemeli Virta80′
 67′ 41′ 90′ Riku Riski
Daniel Koskipalo
73′ Dylan Murnane
Akoete Henritse Eninful80′
90′ Bubacar Boi Djaló
Matti Klinga
61′ David Eric Browne
Arlind Sejdiu
Anthony Olusanya
Kristian Yli-Hietanen87′
61′  90′ 25′ Roope Riski

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom HJK Helsinki, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka FC Lahti w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna FC Lahti rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Honka. Tego samego dnia Seinäjoen Jalkapallokerho będzie przeciwnikiem zespołu HJK Helsinki w meczu, który odbędzie się w Seinäjokiem.