Helsingin Jalkapalloklubi - Kuopion Palloseura 1-1 (0-1). Liga - 13. kolejka

2 lipca na Telia 5G -areena odbyło się starcie 13. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i KuPSu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

2 lipca  na Telia 5G -areena odbyło się starcie  13. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki  i KuPSu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze jedenastka HJK Helsinki wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy KuPSu otworzyli wynik. W szóstej minucie bramkę zdobył Gabriel Bispo. Asystę zanotował Janis Ikaunieks.

W 45. minucie Atomu Tanaka zastąpił Santeriego Vaananena. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KuPSu.

Trener HJK Helsinki postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Santeriego Hostikkę i na pole gry wprowadził napastnika Bojana Radulovica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyny zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Po godzinie gry w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Pyry Soiri wszedł za Fabiana Serrarensa.

W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Tanelemu Hamalainenowi z drużyny KuPSu. W 63. minucie Bojan Radulovic wyrównał wynik meczu z karnego. Między 64. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy KuPSu: Anton Popovitch, Gabriel Bispo, Taneli Hamalainen, na ich miejsce weszli: Sebastian Dahlstrom, Saku Savolainen, Santeri Haarala. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Browne'a, Mattiego Peltoli zajęli: Casper Terho, Johannes Yli-Kokko.

W doliczonym czasie gry sędzia ukarał kartką Johannesa Ylego-Kokka, piłkarza HJK Helsinki. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna HJK Helsinki dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół KuPSu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.