Helsingin Jalkapalloklubi - Haka Valkeakoski 4-1 (1-1). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 22 maja, zespół HJK Helsinki wygrał z Haka Valkeakoski 4-1 (1-1). Starcie odbyło się na Telia 5G -areena.

W  pojedynku 9. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 22 maja, zespół HJK Helsinki wygrał  z Haka Valkeakoski  4-1 (1-1). Starcie odbyło się na Telia 5G -areena.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół HJK Helsinki wygrał aż 10 razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Haka Valkeakoski nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie Lee Erwin dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Logan Rogerson.

W 16. minucie za Niklasa Friberga wszedł Tino Purme. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Perparima Hetemaja z HJK Helsinki, a w 28. minucie Lee Erwina z drużyny przeciwnej.

Jedenastka HJK Helsinki nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Casper Terho.

W 45. minucie w drużynie HJK Helsinki doszło do zmiany. Nassim Boujellab wszedł za Caspera Terhę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HJK Helsinki w 50. minucie spotkania, gdy David Browne strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Murilo.

Zespół Haka Valkeakoski ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna HJK Helsinki, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Nassim Boujellab.

Między 54. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy HJK Helsinki: Santeri Hostikka, Bojan Radulovic, Perparim Hetemaj, Arttu Hoskonen, na ich miejsce weszli: Fabian Serrarens, Anthony Olusanya, Atomu Tanaka, Manuel Martic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Henriego Malundamy, Logana Rogersona, Atte Sihvonena zajęli: Elias Collin, Oliver Whyte, Anthony Herbert. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Haka Valkeakoski: Atte Sihvonenowi w 55. i Luiyiemu de Lucasowi w 74. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 88. minucie wynik na 4-1 podwyższył Manuel Martic.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Jedenastka HJK Helsinki zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze HJK Helsinki dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna HJK Helsinki dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Haka Valkeakoski dokonała czterech zmian.