Helsingin Jalkapalloklubi - Football Club Lahti 3-2 (0-1). Liga - 8. kolejka

17 maja na Telia 5G -areena odbył się mecz 8. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Lahti. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 3-2.

17 maja  na Telia 5G -areena odbył się mecz  8. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki  i Lahti. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 3-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna HJK Helsinki wygrała aż 17 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Eemeli Virta z Lahti. Była to 21. minuta starcia.

W 25. minucie Albion Ademi został zmieniony przez Arlinda Sejdiu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lahti w 45. minucie spotkania, gdy Juho Pirttijoki strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Altin Zeqiri.

W 45. minucie boisko opuścili piłkarze HJK Helsinki: Santeri Hostikka, David Browne, a na ich miejsce weszli Johannes Yli-Kokko, Johannes Yli-Kokko. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lahti.

Drużyna HJK Helsinki wyrównała wynik meczu. W 49. minucie Bojan Radulovic wyrównał wynik meczu.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Martinosowi Christofiemu, zawodnikowi Lahti.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Perparim Hetemaj.

W 68. minucie kartkę obejrzał Eduards Emsis z jedenastki Lahti. Trener Lahti postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Eemelego Virtę i na pole gry wprowadził napastnika Macoumbę Kandjego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Murilo, piłkarz HJK Helsinki.

Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Perparima Hetemaja wszedł Miro Tenho, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce HJK Helsinki utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce HJK Helsinki udało się strzelić gola i wygrać.

Zespół HJK Helsinki niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, drużyna Lahti doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Teemu Penninkangas. Asystę zanotował Hysen Memolla.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze HJK Helsinki: Anthony Olusanya, Fabian Serrarens, a na ich miejsce weszli Bojan Radulovic, Casper Terho.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik ustalił Fabian Serrarens.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Jedenastka HJK Helsinki zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom HJK Helsinki, a piłkarzom Lahti przyznał trzy.

Zespół HJK Helsinki wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Lahti dokonała czterech zmian.