Haka Valkeakoski - Tampereen Ilves 0-1 (0-0). Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga

18 września na Tehtaan kenttä odbył się mecz 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Haka Valkeakoskiego i Tampereenu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tampereenu 1-0. Na stadionie zasiadło 1 455 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-18 16:00 | Stadion: Tehtaan kenttä | Widzów: 1455 | Arbiter: Antti Munukka
Haka Valkeakoski
Tampereen Ilves
0
1
L. Tabi 85'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Haka Valkeakoskiego wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Tampereenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Haka Valkeakoskiego była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Tampereenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Patrick Loa, a murawę opuścił Doni Arifi. W 67. minucie Tino Purme zastąpił Janne-Pekkę Laine'a.

Trener Haka Valkeakoskiego wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ishmaela Yarteya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Antto Hilska.

Jedyną bramkę meczu dla Tampereenu zdobył Luc Tabi w 85. minucie. W 88. minucie Logan Rogerson został zmieniony przez Donalda Açkę, a za Jacoba Bushue wszedł na boisko Eero-Matti Auvinen, co miało wzmocnić drużynę Haka Valkeakoskiego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana Blanca na Miskę Rautiolę oraz Erica Otenga na Oivę Jukkolę.

Luc Landry Tabi Manga  85′
88′ Jacob Bushue
Doni Arifi62′
67′ Tino Purme
Eric Oteng90′
Maximus Tainio
Tuure Siira73′
67′ Antto Hilska
Joona Veteli
88′ Logan Tipene Rogerson
Jean Carlos Blanco Becerra90′
73′ Alexandar Vucenovic
Sylvanus Nimely73′
Aatu Hakala
Eetu Huuhtanen
88′ Eero-Matti Auvinen
Miska Rautiola90′
Seth Saarinen
Teemu Jäntti73′
88′ Donaldo Açka
Oiva Jukkola90′
67′ Janne-Pekka Laine
Taha Özcelik
73′ Salomo Ojala
Patrick Steve Loa Loa62′
67′ Ishmael Yartey
Momodou Sarr73′

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Tampereenu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie IFK Mariehamn. Tego samego dnia Seinäjoen Jalkapallokerho zagra z drużyną Haka Valkeakoskiego na jej terenie.