Reklama

Reklama

Haka Valkeakoski - Seinajoen Jalkapallokerho 1-1 (0-0). Liga - 8. kolejka

W spotkaniu 8. kolejki Veikkausliiga, które rozegrane zostało 17 maja, drużyna Haka Valkeakoski zremisowała z Seinajoen JK 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Tehtaan kentta. Na boisku mogliśmy zobaczyć Rafała Wolsztyńskiego występującego w Seinajoen JK.

W  spotkaniu 8. kolejki  Veikkausliiga, które rozegrane zostało 17 maja, drużyna Haka Valkeakoski zremisowała  z Seinajoen JK  1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Tehtaan kentta. Na boisku mogliśmy zobaczyć Rafała Wolsztyńskiego występującego w Seinajoen JK.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Seinajoen JK wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie Jake Jervis zastąpił Pyrego Hannolę.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Haka Valkeakoski: Atte Sihvonenowi w 58. i Aatu Hakali w 59. minucie.

Reklama

W tym czasie piłkarze Seinajoen JK nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 60. minucie Josepablo Monreal dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego.

Między 69. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Seinajoen JK i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Haka Valkeakoski otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Janne-Pekka Laine.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Haka Valkeakoski, a zawodnikom Seinajoen JK pokazał dwie.

Drużyna Haka Valkeakoski w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Seinajoen JK wymieniła dwóch zawodników.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL