Haka Valkeakoski - HJK Helsinki 1-2 (0-0). Liga fińska - 10. kolejka Veikkausliiga

10 czerwca na Tehtaan kenttä odbyło się spotkanie 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Haka Valkeakoskiego i HJK Helsinki. Mecz zakończył się zwycięstwem HJK Helsinki 2-1. Na stadionie zasiadło 1 600 widzów.

10. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-06-10 17:30 | Stadion: Tehtaan kenttä | Widzów: 1600 | Arbiter: Mattias Gestranius
Luís Henrique 61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 starć jedenastka HJK Helsinki wygrała 18 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut drużyna HJK Helsinki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Haka Valkeakoskiego była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hugona Keta z HJK Helsinki, a w 43. minucie Henriego Malundamę z drużyny przeciwnej.

Na początku drugiej połowy piłkarze HJK Helsinki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 53. minucie bramkę zdobył David Browne.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Samuelowi Chidiemu, zawodnikowi Haka Valkeakoskiego. W 60. minucie Atomu Tanaka zastąpił Luísa Henriquego. W 61. minucie w zespole Haka Valkeakoskiego doszło do zmiany. Jami Kyöstilä wszedł za Janne-Pekkę Laine'a.

Drużyna Haka Valkeakoskiego ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Luís Henrique.

Po godzinie gry w jedenastce Haka Valkeakoskiego doszło do zmiany. Ishmael Yartey wszedł za Setha Saarinena. Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Jaira. Na boisko wszedł Bubacar Djaló, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie w zespole HJK Helsinki doszło do zmiany. Kevin Kouassivi-Benissan wszedł za Janne'a Sakselę.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Niklasowi Fribergowi z drużyny gospodarzy. Kibice Haka Valkeakoskiego nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tina Purmego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Maximus Tainio. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. W 70. minucie w jedenastce Haka Valkeakoskiego doszło do zmiany. Salomo Ojala wszedł za Andryję Bošnjaka.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Ishmael Yartey.

W 77. minucie Jacob Bushue został zmieniony przez Youriego Loena, co miało wzmocnić drużynę Haka Valkeakoskiego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roope Riskiego na Riku Riskiego. W 86. minucie arbiter przyznał kartkę Youriemu Loenowi z Haka Valkeakoskiego. Zespołowi Haka Valkeakoskiego zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny HJK Helsinki.

Valtteri Moren
68′ Niklas Friberg
Dylan Murnane
43′ Henri Malundama
Janne Saksela67′
62′ Seth Saarinen
Miro Tenho
77′ Jacob Bushue
Lucas Lingman
61′ Janne-Pekka Laine
Jair Tavares da Silva66′
Hussein Mohamed
Filip Valenčič
70′ Maximus Tainio
David Eric Browne  53′
70′ Andrija Bošnjak
Roope Riski79′
55′ Samuel Chidi
Atomu Tanaka60′
Kalle Kohonen
Matias Niemelä
61′ Jami Kyöstilä
Markus Halsti
77′ 86′ Youri Loen
Kevin Kouassivi-Benissan67′
70′ Tino Purme
Luis Carlos Murillo
Antto Hilska
Bubacar Boi Djaló66′
70′ Salomo Ojala
Luís Henrique Farinhas Taffner60′  61′
62′  72′ Ishmael Yartey
Riku Riski79′

Zawodnicy Haka Valkeakoskiego otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół HJK Helsinki w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższy poniedziałek jedenastka HJK Helsinki będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Maarianhaminie. Jej przeciwnikiem będzie IFK Mariehamn. Natomiast we wtorek FC Lahti zagra z drużyną Haka Valkeakoskiego na jej terenie.