Haka Valkeakoski - AC Oulu 3-2 (1-1). Liga - 18. kolejka

12 sierpnia na Tehtaan kentta odbyło się starcie 18. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami Haka Valkeakoski i AC Oulu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Haka Valkeakoski 3-2.

12 sierpnia  na Tehtaan kentta odbyło się starcie  18. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami Haka Valkeakoski  i AC Oulu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Haka Valkeakoski 3-2.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 meczów drużyna Haka Valkeakoski wygrała 15 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Haka Valkeakoski nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Logan Rogerson. Przy strzeleniu gola pomógł Lee Erwin.

Zawodnicy AC Oulu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 27. minucie bramkę wyrównującą zdobył Rasmus Karjalainen.

W 39. minucie arbiter ukarał kartką Armenda Kabashiego, piłkarza AC Oulu. W 45. minucie Luquinhas został zmieniony przez Noah Pallasa. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Zawodnicy Haka Valkeakoski odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Haka Valkeakoski zdobył Jude Arthur. Asystę przy golu zanotował Elias Mastokangas.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Henriego Malundamę z Haka Valkeakoski, a w 65. minucie Riku Selandera z drużyny przeciwnej. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Haka Valkeakoski: Stavros Zarokostas, Tino Purme, a na ich miejsce weszli Elias Mastokangas, Henri Malundama.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył Samuel Jr. Sytuację bramkową stworzył Armend Kabashi.

W 77. minucie w zespole AC Oulu doszło do zmiany. Raymond Nogha wszedł za Armenda Kabashiego. W następstwie utraty bramki trener Haka Valkeakoski postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Eera-Mattiego Auvinena i na pole gry wprowadził napastnika Saloma Ojalę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Jude Arthur został zmieniony przez Donalda Ackę, a za Lee Erwina wszedł na boisko Oliver Whyte, co miało wzmocnić drużynę Haka Valkeakoski. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Jra na Aapa Heikkilę.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Salomowi Ojali z jedenastki Haka Valkeakoski.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Haka Valkeakoski przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie Stavros Zarokostas dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Salomo Ojala.

W 88. minucie kartkę dostał Ricardo Duarte, zawodnik AC Oulu. W doliczonym czasie gry w zespole AC Oulu doszło do zmiany. Samuel Jr wszedł za Rafaela Flora. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Drużyna Haka Valkeakoski zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Haka Valkeakoski obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Haka Valkeakoski w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka AC Oulu wymieniła czterech zawodników.