Football Club Lahti - Idrottsföreningen Kamraterna, Helsingfors 0-0. Liga - 18. kolejka

W starciu 18. kolejki Veikkausliiga, które rozegrane zostało 8 sierpnia, zespół Lahti zremisował z HIFK-iem 0-0. Mecz odbył się na Lahden Stadion.

W  starciu 18. kolejki  Veikkausliiga, które rozegrane zostało 8 sierpnia, zespół Lahti zremisował  z HIFK-iem  0-0. Mecz odbył się na Lahden Stadion.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Lahti wygrał 11 razy i zanotował dwie porażki oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Kevin Kouassivi-Benissan z Lahti. Była to 44. minuta pojedynku.

W ostatniej minucie pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Savio Figueiredo, tym samym zespół HIFK-u musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ariana Kabashiego, piłkarza Lahti. W 63. minucie Loorents Hertsi został zastąpiony przez Nemanję Bosancica.

Między 63. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze HIFK-u: Obed Malolo, Michael Bakare, Ifeanyi Ani, Jani Backman, na ich miejsce weszli: Oliver Kangaslahti, Eero Markkanen, Fortuna Namputu, Maximus Tainio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Altina Zeqiriego, Eduardsa Emsisa zajęli: Dennis Salanovic, Arlind Sejdiu. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Lassi Jarvenpaa z drużyny Lahti. Trener HIFK-u postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Romana Eremenka i na pole gry wprowadził napastnika Jusifa Alego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 90. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Hysenowi Memolli z Lahti.

Zespół Lahti miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom HIFK-u, a piłkarzom Lahti pokazał cztery żółte.

Drużyna Lahti w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół HIFK-u w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.