Football Club Lahti - Football Club International Turku 2-1 (1-1). Liga - 13. kolejka

2 lipca na Lahden Stadion odbył się pojedynek 13. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami Lahti i Interu Turku. Mecz zakończył się zwycięstwem Lahti 2-1.

2 lipca  na Lahden Stadion odbył się pojedynek  13. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami Lahti  i Interu Turku. Mecz zakończył się zwycięstwem Lahti 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Lahti wygrał 14 razy i zanotował osiem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w siódmej minucie spotkania, gdy Rick Ketting zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Petteri Forsell.

W 13. minucie kartkę dostał Markus Arsalo, zawodnik Interu Turku. W 22. minucie za Eemelego Virtę wszedł Albion Ademi. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juha Hyvarinena z Interu Turku, a w 39. minucie Eduardsa Emsisa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Lahti odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Kevin Kouassivi-Benissan wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Albion Ademi.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 61. minucie, w zespole Lahti za Chinedu Geoffreya wszedł Macoumba Kandji, a w jedenastce Interu Turku Markus Arsalo zmienił Aleksiego Paananena. Trener Interu Turku postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Juha Hyvarinena i na pole gry wprowadził napastnika Matiasa Tamminena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Inter Turku: Rodrigowi Arcierowi w 79. i Matiasowi Tamminenowi w 88. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lahti w 89. minucie spotkania, gdy Macoumba Kandji zdobył z karnego drugą bramkę. W samej końcówce pojedynku sędzia przyznał kartkę Miguelowi Grauowi z Interu Turku.

W 90. minucie w zespole Lahti doszło do zmiany. Loorents Hertsi wszedł za Altina Zeqiriego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Przewaga jedenastki Interu Turku w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Lahti, a zawodnikom Interu Turku przyznał pięć.

Jedenastka Lahti wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Interu Turku w drugiej połowie wymienił czterech graczy.