Football Club Lahti - AC Oulu 0-2 (0-1). Liga - 9. kolejka

22 maja na Lahden Stadion odbył się pojedynek 9. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami Lahti i AC Oulu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Oulu 2-0.

22 maja  na Lahden Stadion odbył się pojedynek  9. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami Lahti  i AC Oulu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Oulu 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół AC Oulu wygrał jeden raz, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Otso Liimatta.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Riku Selandera z AC Oulu, a w 45. minucie Hysena Memollę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Arttu Heinonen został zastąpiony przez Eemelego Virtę. W tej samej minucie w drużynie Lahti doszło do zmiany. Macoumba Kandji wszedł za Arttu Heinonena.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Oulu.

Między 58. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Oulu: Enoch Banza, Miika Koskela, Niklas Jokelainen, na ich miejsce weszli: Onni Suutari, Magnus Breitenmoser, Marius Konkkola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Loorentsa Hertsiego, Juha Pirttijokiego zajęli: Kevin Kouassivi-Benissan, Alan Henrique. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Onni Suutari z AC Oulu. Była to 76. minuta meczu.

Jedenastka Lahti ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AC Oulu, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonym czasie gry wynik na 0-2 podwyższył Michael Lopez.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Piłkarze Lahti dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Lahti wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka AC Oulu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.