Football Club International Turku - Vaasan Palloseura 1-1 (1-1). Liga - 18. kolejka

W pojedynku 18. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Interu Turku zremisował z VPS-em 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Veritas Stadion.

W  pojedynku 18. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Interu Turku zremisował  z VPS-em  1-1 (1-1). Mecz odbył się na Veritas Stadion.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół VPS-u wygrał aż dziewięć razy, zremisował 10, a przegrał tylko pięć.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Petteri Forsell.

W tym czasie to piłkarze Interu Turku otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Matias Tamminen.

W 33. minucie za Juhaniego Pikkarainena wszedł Miika Niemi.

Zawodnicy VPS-u nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie wynik ustalił Joonas Vahtera. Przy zdobyciu bramki asystował Kalle Multanen.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ruxiego z Interu Turku, a w 60. minucie Teppa Marttinena z drużyny przeciwnej. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Interu Turku doszło do zmiany. Joel Rodriguez wszedł za Matiasa Tamminena.

W 75. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mikko Pitkanen osłabiając tym samym zespół VPS-u. Na 13 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Samu Alanko, piłkarz VPS-u. Niestety w 84. minucie meczu Oskari Forsman bramkarz VPS-u z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Teppa Marttinena - rezerwowego bramkarza drużyny.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga zespołu Interu Turku w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom VPS-u, natomiast piłkarzom Interu Turku przyznał jedną żółtą.

Zespół Interu Turku w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna VPS-u dokonała czterech zmian.